Вчені з Університету Східної Англії UEA знайшли унікальних бактерій, які харчуються вуглеводневими сполуками, що зустрічаються у нафти і природних газах, в Маріанській западині. Спільно з дослідниками з Китаю і Росії вони провели найбільш повний аналіз цих мікробних популяцій. Дослідження описано в статті журналу Microbiome. Передає Хвиля.

Варто відзначити, що Маріанська западина розташована у західній частині Тихого океану. Вона сягає глибини майже 11 тисяч метрів. Команда виявила, що у Маріанській западині найвище співвідношення вуглеводородорозкладаючих бактерій на Землі.

Зазначимо, що вуглеводень — органічне поєднання, що складаються виключно з атомів водню і вуглецю, воно дуже поширене і виявляється навіть у сирій нафті і природних газах.

Популярні новини зараз

Перловка з м'ясом, грибами і овочами: простий і швидкий рецепт

"Холостячка" Злата Огнєвіч спробувала звабити чоловіків глибоким декольте: "Як корову на ринку продають"

Українець прославив Карпати неймовірним знімком на весь світ: захоплює дух, поки гори огортає снігом

Бетмен посадив Людину-павука на пляшку: такого навіть Супермен не витримає

Показати ще

"Ці типи мікроорганізмів, по суті, харчуються сполуками, схожими на ті, що присутні в нафті, а потім використовують їх в якості палива", — пояснює Тодд.

Вчені ізолювали деяких з цих мікробів і продемонстрували, що вони поглинають вуглеводні у лабораторії в умовах, симулюють Маріанську западину.

Щоб зрозуміти, звідки беруться вуглеводні, якими живляться ці бактерії, команда проаналізувала зразки морської води - починаючи з поверхні і до опадів на дні западини.

"Ми з'ясували, що вуглеводні існують вже на глибині 6 тисяч метрів від поверхні океану і, ймовірно, навіть глибше, — розповідає доктор Микола Педенчук з UEA. —Значна їх частина, ймовірно, пов'язана з забрудненням поверхні океану. На наш подив, ми також виявили біологічно вироблені вуглеводні в океанічному осаді на глибині западини. Це передбачає, що в цьому середовищі вуглеводні виробляє унікальна мікробна популяція. Ці вуглеводні, схожі на сполуки, з яких складається дизельне паливо, раніше виявлялися у водоростях на поверхні океану, але ніколи — в мікробах на таких глибинах".

Як припускають дослідники, ці вуглеводні можуть допомагати мікробам виживати за нищівного тиску на дні Маріанської западини. З'єднання також можуть служити джерелом їжі для інших мікробів, які можуть поглинати і забруднюючі вуглеводні, які досягають океанського дна.

Нагадаємо, вчені стверджують, найзагадковіше місце на Землі – це Маріанська западина. Адже саме там на нереальній глибині можуть ховатися найдавніші небачені монстри.

Як повідомляв портал "Знай.uа", близько 90% об'єму Чорного моря займає сіроводород. Це означає, що водних ресурсів, придатних для життя морських створінь, залишається 10%.

Також "Знай.uа" писав, що в тілі людини бактерії обмінюються генами в рази швидше, ніж у природі.