Вчені виявили частину Всесвіту, якої не вистачає. Її виявили американські астрофізики з Колорадського університету в Боулдері, повідомляє Nature.

Повідомляється, що дослідники виявили недостатню кількість баріонної речовини у Всесвіті. Вона знаходиться в так званій тепло-гарячої міжгалактичному середовищі.

Із звичайної матерії складаються всі відомі об'єкти, включаючи білі карлики та нейтронні зірки. Однак у рамках стандартної космологічної моделі вчені припустили, що у Всесвіті повинна бути приблизно в півтора рази більше баріонної речовини, що виявили.

"У новій роботі відсутня частина дійсності представлена нитками кисню, температура яких досягає одного мільйона градусів Цельсія. Ці структури розташовуються в міжгалактичному просторі, де знаходиться до 60 відсотків від звичайної матерії Всесвіту", - сказано в повідомленні.

Популярні новини зараз

Вагітна дружина Віктора Павлика поскаржилася на проблеми зі здоров'ям: "Доведеться прокапатися"

Млинці з маком на Масляну: дуже тонкі, можна напекти гору хоч у 100 штук

Хвору Лілію Ребрик посадили під замок: "Весну зіпсовано..."

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що грузинські фахівці збираються культивувати на Марсі виноград після того, як четверту від Сонця планету колонізують.

Для вивчення можливості вирощування лози на Марсі планується створити робочу групу за участю держструктур, освітніх і дослідницьких установ.

Повідомляється, що спеціально для здійснення цих планів, в одному з тбіліських готелів створюється перша в регіоні урбаністична вертикальна теплиця-лабораторія, яка почне роботу з вересня. В ній будуть вирощувати, досліджувати і розвивати спеціальні сорти виноградної лози, які більш пристосовані до выживаниях в умовах суворого клімату.

Такий проект, вважають його автори, "важливий для позиціонування країни не тільки в процесі становлення регіональних технологічним хабом, але і для популяризації найдавнішої історичної та культурної спадщини Грузії".