Численні дослідження показали, що надлишок цукру в раціоні загрожує набором ваги, розвитком діабету. Лікарі ставлять обмеження в сім чайних ложок цукру на день. Для порівняння: в одній банці звичайної коли міститься 9 шматочків цукру. Про це повідомляють ЗМІ.

Багато хто звертається до сахарозамінників. Британія взагалі планує прибрати з раціону громадян звичайний цукор (його споживання має знизитися на 50% до 2020 року). На ринку існує безліч цукрозамінників, і натуральних і синтетичних. Серед натуральних найбільш відома стевія.

За словами медиків, не варто боятися синтетичних замінників. Просто потрібно враховувати ступінь солодощі. Приміром, сахарин, сукралоза, ацесульфам калію і аспартам у рази солодше цукру. Це робить їх ідеальним компонентом дієтичної газованої води і жувальної гумки. Ксиліт і сорбіт більше схожі на звичайний цукор, і підходять для використання в кондитерській галузі.

Що стосується аспартама, який раніше викликав питання у фахівців, була доведена його повна безпека при дотриманні норм споживання. Виняток - пацієнтам із фенілкетонурією не можна вживати аспартам. Також дітям до трьох років краще уникати підсолоджувачів. Зате вагітні не повинні їх боятися.

Популярні новини зараз
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім Доведеться відпрацювати диплом: студентам оголосили нові правила Школи визначились з датою зимових канікул: скільки відпочиватимуть діти "Ухилянти ховаються в містах": капітан ЗСУ розповів, кого мобілізують на фронт
Показати ще

Нагадаємо, американським ученим вдалося довести ефективність фінансової винагороди в боротьбі з такою згубною звичкою, як куріння.

Зокрема, було проведено відповідне дослідження, в якому взяли участь близько шести тисяч осіб, повідомляє журнал New England Journal of Medicine.

Деяким учасникам, тим, хто зможе утриматися від куріння протягом шести місяців, пообіцяли виплатити по 600 дол.

Число тих, що кинули палити "традиційними" способами становило від 0,5 до одного відсотка, в той час як учасники справилися з завданням у кілька разів краще. На думку дослідників, це говорить про неефективність поширених способів позбавлення від нікотинової залежності.

Дослідники припускають, що подібний метод може стати в нагоді компаніям, що допомагає співробітникам позбавлятися від шкідливих звичок. Зазначається, що фінансова винагорода може стати, як не дивно, найбільш дешевим і ефективним способом.

Дивіться сюжет про цукор

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", лікарі назвали вбивць лупи.