Астрономи виявили надмасивну чорну діру яку прозвали найпрожерливішою. Вони поглинає все навколо просто з рекордною швидкістю. А за кілька днів здатна "зжерти" масу, еквівалентну Сонцю.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише видання Publications of the Astronomical Society of Australia.
Космічне явище виявили на відстані 12 мільярдів світлових років від Землі.
Надмасивні чорні діри в активних центрах великих галактик здатні виростати до неймовірних розмірів, досягаючи маси в мільярди сонць. Швидкість цього зростання може бути різною, і чорна діра J2157-3602 тут рекордсменка. До своєї значної маси приблизно в 20 мільярдів мас Сонця вона додає ще по одному відсотку кожен мільйон років. Раз в два дня в її надрах зникає маса, рівна масі всієї нашої зірки.
Дослідженням займалися науковці з Національного університету Австралії.
Для спостережень Крістіан Вольф (Christian Wolf) і його співавтори використовували космічні апарати ESA Gaia і NASA WISE, а також наземний телескоп ANU SkyMapper.
Вчені відзначають, що J2157-3602 демонструє і рекордну світність: величезні маси падаючого в неї речовини випромінюють в тисячі разів яскравіше, ніж вся галактика, навколишнє чорну діру. Якби вона розташовувалася в центрі Чумацького Шляху, то ночами світло околиць чорної діри був би вдесятеро яскравіше повного Місяця. Шкода, що це потужне випромінювання зробило б неможливими не тільки романтичні прогулянки, але і, швидше за все, саме життя на Землі.
"Бублик" у космосі
Вчені зробили вражаючі знімки так званого "бублика" чорної діри або газо-пилового кільця. Фахівці виявили кільце з розпеченого газу під час дослідження характеристик квазарів. Завдяки можливостям телескопа ALMA астрономами вперше отриманий знімок газо-пилового кільця, що обертається навколо чорної діри під час того, як вона його поглинає. Даний знімок вчені зробили під час дослідження характеристик квазарів, проте саму чорну діру розглянути не вдалося – у неї невеликі розміри.
Дивіться: експерименти у космосі
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", разом з автомобілем Tesla Ілон Маск відправив засекречену посилку інопланетянам.