Нове видання рейганівської Стратегічної оборонної ініціативи міститься в законі про військовому бюджеті на 2018 рік. Одна з статей дає дозвіл на розробку системи "космічного перехоплення балістичних ракет на активній ділянці траєкторії". Однак автори нового дослідження Центру стратегічних і міжнародних досліджень вважають це невдалою ідеєю через неефективність та вразливості протиракет.

Щоб протиракети могли відреагувати на загрозу, вони повинні знаходитися близько до її джерела. Супутники на низькій навколоземній орбіті перебувають у постійному русі, і їх повинні бути сотні, щоб у будь-який момент часу певна точка на Землі залишалася в їх поле зору. Супутники на геостаціонарній орбіті залишаються нерухомими, але її висота сягає 35 000 км - занадто далеко, щоб випущений звідси перехоплювач міг вчасно досягти ракети.

Щоб забезпечити захист від пуску декількох ракет одночасно, потрібно буде відправити на орбіту тисячі супутників. Згідно з дослідженням 2004 року, проведеним Американським фізичним суспільством, для повного охоплення земної атмосфери потрібно 1664 супутника. Вартість такої системи оцінюється в 67-109 млрд. доларів.

Популярні новини зараз
Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

Політичні наслідки рішення розгортання на орбіті системи бойових ракет також будуть неприємними, адже це буде означати перенесення військових дій у космос. Договір про космічному просторі не забороняє розміщувати в космосі звичайні озброєння, у тому числі ракети-перехоплювачі, але від цього ідея не стає краще.

Раніше портал "Знай.uа" повідомило, що КНДР запустила дещо в космос, і це не ракета.