"Сови", тобто люди, які люблять лягати спати пізно і насилу витягують себе з ліжка вранці, мають більш високий ризик померти раніше, ніж "жайворонки" – люди, які йдуть за більш природним ритмом життя і віддають перевагу рано лягати спати і вставати разом із сонцем. Про це повідомляють ЗМІ.

Дослідження, проведене в рамках UK Biobank Study за участю приблизно півмільйона осіб, продемонструвало, що сови мають на 10% більш високий ризик смерті, ніж жайворонки. Серед досліджуваної групи понад 50 тис. чол. мали підвищену можливість померти протягом 6,5-річного періоду.

Попередні дослідження в цій області були зосереджені на більш високій частоті виявлення метаболічних порушень і серцево-судинних захворювань, а поточне – вперше зайнялося розглядом саме ризиків смертності.

Дослідження було опубліковане наприкінці квітня в журналі "Chronobiology International".

Популярні новини зараз

Як Пугачова й Галкін: пара з різницею у 34 роки показала шалене кохання

Аліна Гросу зі своїм коханцем несподівано показали дитину

Сам у чужому місті: поліцейські знайшли на морозі хлопчика, плакав і кликав маму

На Хмельниччині безстрашний маршрутник схопив злочинця просто в салоні: куди зібрався?

Показати ще

Вчені скорегували отримані результати з урахуванням очікуваних проблем зі здоров'ям у сов, але все ж виявили підвищений на десять відсотків ризик смерті.

У новому дослідженні вчені виявили, що у сов були більш високі показники розвитку діабету, психологічних розладів і неврологічних розладів.

Чи можуть сови стати жайворонками?

Генетика і навколишнє середовище грають приблизно рівні ролі в тому, чи є ми "ранковим" чи "нічним" хронотипом або перебуваємо десь між цими типами, – стверджували раніше автори у своїх роботах.

Один із способів змінити хроностереотип – переконатися, що ви потрапляєте під освітленість рано вранці, але не вночі, пояснює Кнутсон. Потрібно намагатися регулярно лягати спати в один і той же час і не дозволяти собі засиджуватися допізна. Також важливо бути налаштованим на ухвалення здорового способу життя та розпізнавання часу, коли організм починає хотіти спати. Слід намагатися закінчувати справи раніше і максимально обмежити діяльність у вечірній час.

Як проходило дослідження

У рамках дослідження вчені з Університету Суррея і Північно-Західного університету вивчили зв'язок між природною приналежністю індивіда до "ранкового" чи "нічного" хронотипу і ризиком смертності для нього.

Дивіться сюжет про сон

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", людству дали прогноз на майбутнє.