"Сови", тобто люди, які люблять лягати спати пізно і насилу витягують себе з ліжка вранці, мають більш високий ризик померти раніше, ніж "жайворонки" – люди, які йдуть за більш природним ритмом життя і віддають перевагу рано лягати спати і вставати разом із сонцем. Про це повідомляють ЗМІ.

Дослідження, проведене в рамках UK Biobank Study за участю приблизно півмільйона осіб, продемонструвало, що сови мають на 10% більш високий ризик смерті, ніж жайворонки. Серед досліджуваної групи понад 50 тис. чол. мали підвищену можливість померти протягом 6,5-річного періоду.

Попередні дослідження в цій області були зосереджені на більш високій частоті виявлення метаболічних порушень і серцево-судинних захворювань, а поточне – вперше зайнялося розглядом саме ризиків смертності.

Дослідження було опубліковане наприкінці квітня в журналі "Chronobiology International".

Популярні новини зараз
Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Звертайте увагу на серійний номер: які гривневі банкноти можна продати за нечувані суми
Показати ще

Вчені скорегували отримані результати з урахуванням очікуваних проблем зі здоров'ям у сов, але все ж виявили підвищений на десять відсотків ризик смерті.

У новому дослідженні вчені виявили, що у сов були більш високі показники розвитку діабету, психологічних розладів і неврологічних розладів.

Чи можуть сови стати жайворонками?

Генетика і навколишнє середовище грають приблизно рівні ролі в тому, чи є ми "ранковим" чи "нічним" хронотипом або перебуваємо десь між цими типами, – стверджували раніше автори у своїх роботах.

Один із способів змінити хроностереотип – переконатися, що ви потрапляєте під освітленість рано вранці, але не вночі, пояснює Кнутсон. Потрібно намагатися регулярно лягати спати в один і той же час і не дозволяти собі засиджуватися допізна. Також важливо бути налаштованим на ухвалення здорового способу життя та розпізнавання часу, коли організм починає хотіти спати. Слід намагатися закінчувати справи раніше і максимально обмежити діяльність у вечірній час.

Як проходило дослідження

У рамках дослідження вчені з Університету Суррея і Північно-Західного університету вивчили зв'язок між природною приналежністю індивіда до "ранкового" чи "нічного" хронотипу і ризиком смертності для нього.

Дивіться сюжет про сон

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", людству дали прогноз на майбутнє.