На одному із столичних фестивалів учасник "Євробачення-2017" Женя Галич видав фразу, після якої оператор ледь не впустив камеру від сміху: "Піду в президенти. А що, це зараз модно!". Жарти жартами, але чи не найбільше українці чекали на відповідь Святослава Вакарчука.

Концерт на НСК "Олімпійський" у Києві з нагоди Дня Незалежності повинен був все прояснити, але сталося зовсім навпаки. Чи пов'яже себе музикант із політикою знову та кому вірити у величезному потоці інформації? Портал "Знай.ua" побував на виступі артиста і готовий поділитися подробицями із Вами.

Скільки нас?

Чутки щодо ймовірного президентства Вакарчука підігрів нещодавній сингл "ОЕ". У ньому слухачам пропонувалося обрати між знаком питанням та оклику, тобто зробити висновки самотужки. Більшість запідозрили в такому жесті натяк на передвиборчу кампанію, помітивши мерч із характерними для бюлетеню написами, ось фото:

Та насправді ця композиція, як неодноразово пояснював фронтмен гурту, спроба черговий раз замислитися над вкрай важливими речами. "Скільки нас" перегукується із проблемами міграції до Польщі (саме тому кількість працездатного населення скорочується), а також загальним прагненням допомогти тим, кого незаконно утримують в РФ.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Валютний ринок чекають важливі зміни: як можна буде здати чи купити долари Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Дивіться: "Океан Ельзи" - "Скільки нас"

Скажи мені, хто твій друг...

Згадали "Океан Ельзи" і болючі для кожного речі. На момент концерту український режисер Олег Сенцов голодував у російській колонії 104-й день, Вакарчук про це мовчати не міг, присвятивши йому пісню з промовистою назвою "Коли тобі важко":

"В цей день, коли ми тут, є ті, хто не з нами. Це патріоти, герої, яких поза їх волею позбавили права відзначати незалежність України у нас вдома. Це політичні в'язні, українці, які перебувають у російських тюрмах прямо зараз. І ми не просто підтримуємо їх морально, ми не просто віддаємо свої душі і серця їм, ми вимагаємо, щоб вони були негайно звільнені", - заявив він і публіка вибухнула аплодисментами.

Не можна не згадати й той факт, як заступився артист за Андрія Кузьменка. Задовго після його смерті під час ДТП лідера "Скрябіна" практично возвеличили в культ. Але коли знімали документальний фільм до його 50-го дня народження, Вакарчук нагадав: так було не завжди.

Кузьменкові дорікали за те, що він підтримував на той час "злочинну владу", їздивши з концертами по Україні. При цьому всі давно забули: у Андрія був підписаний контракт з "Інтером", він – людина слова, домовленості не порушував. І відтоді Скрябін більше жодного разу не ставав на бік політиків. Ні за яких обставин.

Вакарчук радив не вбачати прихованих підтекстів у вчинках покійного, адже сам знав його краще за інших.

Тримайся, маленька!

Прихильність публіки завоював він не тільки піснями, а й ставленням до кожного. Приміром, всі пам'ятають той випадок, коли лідер "ОЕ" особисто зателефонував тяжкохворій маленькій фанатці гурту, про яку дізнався від активістів:

"Я телефоную вам з особистого номера. Можете мені зателефонувати, якщо захочете мене почути. Просто поговорити. На все воля Божа, але я впевнений - у вас все буде добре", - сказав у слухавку Святослав.

Плакали тоді всі, без перебільшення – і сама дівчинка, і волонтери, і рідні. Такого не очікував ніхто.

Простий хлопець з Мукачева

Найважливіше, що знайшли у словах Вакарчука українці – це щирість. Епічний момент концерту на "Олімпійському" викликав одночасно і радість, і сум. Вакарчук викотив подалі від сцени старий, величезний рояль і почав грати пісні, котрі вже стали народними.

"Це буде мій маленький, інтимний концерт для вас", - сказав він, заспівавши всім відомі слова – "Ой, чий то кінь стоїть".

Дивіться: Вакарчук, "Ой, чий то кінь стоїть"

Цієї пісні, за словами артиста, його навчила бабуся. Почути її у виконанні зіркового онука на великій сцені так і не судилося, але в залі були присутні батьки Вакарчука. Коли він про це нагадав, зал знову піднявся і почав нестримно аплодувати. Тільки коли все затихло, артист зміг продовжити далі.

Вакарчук також висловив надію, яку вклав у свою найвідомішу композицію "Все буде добре" – помітив, що у так званій "президентській ложі" замість політиків тепер сиділи ветерани АТО. Це не могло не тішити.

"Коли мені було 19, я мріяв стати музикантом, але ніколи не думав, що буду стояти на багатотисячній сцені. Я кажу це, аби ви замислилися…", - звернувся він до земляків.

Піде Вакарчук у президенти, чи ні – його особиста справа і висновки зробити за нього не може ніхто. Та одне ясно точно: навіть давно покинувши стіни Верховної Ради та відмовившись від мандату, він не може лишатися осторонь найважливішого.

Запоруку народної любові підтвержують тисячі вогників, які запалили на його честь більшість присутніх на стадіоні. Численні українські прапори об'єдналися над головами, утворивши єдину, величезну символіку – за цю атмосферу і полюбився українцям "ОЕ".

Фото: офіційний ресурс гурту "Океан Ельзи"

Дивіться: концерт "Океан Ельзи" на НСК "Олімпійський" з нагоди Дня Незалежності України

Нагадаємо, Вакарчук зворушливо привітав українців із Днем Незалежності.

Як повідомляв Знай.ua, заява Вакарчука змусила 100-тисячний зал замислитися.

Також Знай.ua писав, Вакарчук закликав звільнити Сенцова.