Усім відомо, що при ввезенні транспортного засобу на територію України його необхідно "розмитнити".

Зона митного контролю

Однак в українському суспільстві так історично склалося, що поняття "розмитнення авто" завжди викликало негативні емоції у людей, які планують привезти автомобіль з-за кордону.

євробляхи
євробляхи

15 червня 2018 року група народних депутатів, в тому числі глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, зареєструвала в парламенті законопроекти, які регулюють митні питання при ввезенні авто.

Популярні новини зараз
Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Верховна Рада, у свою чергу, 13 липня ухвалила в першому читанні закон про доступне розмитнення.


Акциз

Так, згідно зі змінами в основі розрахунку акцизного податку на авто – базові ставки для одиниці авто: з бензиновим двигуном – 50 євро, з дизельним двигуном – 75 євро, із застосуванням до них коефіцієнтів.

Ставка (акцизу) = Ставка (базова) х К двигуна х К віку
Звернемо увагу, що коефіцієнт віку дорівнює кількості повних календарних років (С року, наступного після року випуску авто. – Ред.). Для нових і вживаних не більше одного року авто, коефіцієнт дорівнює 1.

Однак на українців очікує не надто приємний сюрприз. Як вичвилося, крім акцизу також потрібно заплатити ПДВ, ввізне мито і платіж до Пенсійного фонду.

Експерти підрахували, у яку суму обійдеться BMW 520 2012 року випуску (5 повних років).

Середня вартість такого авто в Литві складе € 13 000. Двигун – 2.0.

Акциз: € 50 (базова ставка) * 2 (2000 см3 / 1000) * 5 (років) = € 500.

Підсумкова вартість BMW 520: € 13 000 (ціна) + € 1300 (мито) + € 500 (акциз) + € 2960 (ПДВ) + € 520 (4% Пенсійний фонд) = € 18 280.

Нагадаємо, масовий рух за збереження екології, який останніми десятиліттями популярний у європейських країнах, оголосив справжню війну дизельному автотранспорту.


Як повідомляв "Знай.ua", стало відомо, що українських водіїв зобов'яжуть проходити тестування кожні п'ять років.

Так, для приведення українського законодавства у відповідність до вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україні необхідно буде переглянути цілий ряд законів і ввести нові, в тому числі і в сфері транспорту.


Також "Знай.ua" писав про те, що в Україні практично всі власники авто на "євробляхах" сміливо скажуть: у нас в країні за 3500 доларів можна купити тільки ВАЗ або Ланос.