Днями стало відомо про те, що Кабмін затвердили концепцію дуальної освіти. Завдяки цьому незабаром українські студенти зможуть навчатися прямо на виробництві. Про це повідомляє "Сегодня".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяДана концепція має на увазі, що практика у студентів буде проходити не символічно кілька тижнів, як зараз, а на постійній основі.
Студенти отримуватимуть теорію в вузі і проходити практику на робочому місці. Такий підхід дозволить випустити більше фахівців на ринок праці.
У чому саме будуть полягать нововведення і коли їх чекати:
Так за словами чиновників концепція передбачає поєднання навчання в навчальних закладах з навчанням на підприємствах.
"Учні та студенти зможуть побачити на власні очі виробництво або компанію, в якій в майбутньому зможуть працювати, навчитися роботі на сучасному обладнанні", - говорить глава МОН Лілія Гриневич.
"Концепція також передбачає отримання від 25% до 50% кредитів за умови навчання не за партою, а безпосередньо на робочому місці. Результати будуть оцінювати і роботодавці, і навчальні заклади. Роботодавець буде також брати участь у відборі учнів на програму, а навчання буде проходити на основі договору ", - зазначає Гриневич.
Відзначимо, іноземці в програмі брати участь не зможуть, так як студент повинен мати право на працевлаштування в Україні.
Часу на залагодження всіх нюансів піде багато, адже концепцію повинні ще закласти в закон "Про профосвіту", врахувати при складанні правок в законі "Про вищу освіту" та при форматуванні положень про самому дуальном освіту. Далі всі ці три документи повинна пройти два читання у ВР.
Згідно з дослідженнями Світового банку, чотири з десяти фірм в ключових секторах української економіки говорять про величезний розрив між навичками персоналу і вимогами роботодавця.
Завдяки даному нововведенню сподіваються усунути одвічну проблему з нестачею досвіду роботи і нестачею практичних навичок у студентів.
Двоїста освіта повинна вирішити ще одну проблему - зараз абітурієнти не хочуть йти на робочі спеціальності.
Ще в 2016-му Кабмін навіть створив список спеціальностей державного значення. Серед них слюсарі, фрезерувальники, токарі, бурильники і ще 20 професій. Цей перелік гарантує державну підтримку: гроші на оновлення матеріально-технічної бази в ПТУ та стипендії для учнів.
Кілька український компаній зважилися протестувати дуальну систему освіти.
Менеджер Академії ДТЕК Інна Осадчук сподіватися на успішність такої системи освіти і вже покладає великі надії.
"Це буде кілька учнів за спеціальностями "машиніст підземних установок","машиніст електровоза" і "зварювальник", яких ми відберемо в профільних вузах у Львові, Першотравенську, і Добротворі. Після завершення дуального навчання ми розраховуємо отримати якісних, готових до роботи фахівців" , - розповідає Осадчук.
Як повідомляв портал "Знай.uа", українська мова зайняла почесне місце серед населення Європи.
Також "Знай.uа" писав, стало відомо, яким буде ЗНО в наступному році.