Вже погад місяць українські діти навчаються за новою програмою, на яку Кабмін виділив майже 1 мільярд гривень. Ці кошти повинні бути спрямовані на новий освітній простір для першокласників: парти, дидактичні матеріали, комп’ютери.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Як на практиці працює нова школа та чи всі батьки та вчителі нею задоволені?
Наразі ще зарано говорити про переваги нової системи початкової освіти, втім недоліки кинулися в око з перших днів. Так, багато батьків скаржаться, що ніякої нової української школи по факту не з’явилося, - пише "Правда тут".
Підручники паперові й електронні
Багатьом українським школярам довелося вперше сісти за парти взагалі без нічого: підручники для нової української школи більшість навчальних закладів просто не отримали.
"Директорка сказала, що підручників поки немає, але скоро будуть. Ось це "скоро" – триває місяць, плюс-мінус тиждень. У шкільній бібліотеці лишилися підручники з попередніх років для першокласників, але їх ніби вже не бажано використовувати", – скаржиться броварчанка Оксана, мати першокласника.
Проблему з нестачею підручників визнає і міністр освіти Лілія Гриневич.
Новенькі посібники приходять до деяких шкіл лише в середині жовтня.
А поки потрібної літератури немає, в Міносвіти радять батькам завантажувати підручники з сайту МОН, мовляв, так навіть краще – дитині не потрібно носити з собою в портфелі важкі книги. Та й взагалі, перший місяць НУШ – ознайомлювальний, відповідно, книги дітям поки не потрібні.
Зазначимо, що Міністерство освіти та науки розмістило електронні підручники для 1, 2, а також для 4,5,7,8,9 та 10 класів на своєму сайті у відкритому доступі.
"Ми цього року відкрили електронну бібліотеку, – заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич. Але поряд з цим залишається і паперова книжка, тому що не всі діти зараз мають електронну книжку і можливість придбати такий девайс".
Старі/нові парти, олівці та ручки
Багато суперечок виникло і з приводу писання у першому класі простим олівцем.
"Але це виявилося зовсім не практично. Листи в зошиті перетворюються в одну суцільну сіру пелену, грифель часто ламається, іноді не розбереш, яка буква написана, адже від натиску олівця залежить жирність лінії", – говорять батьки першокласників.
"Моєму братові не зовсім зручно писати олівцем, адже в їх школі парти старі і поверхні в них не рівні, через це дитина, що тільки навчається писати, не може це робити. Олівець з рук випускає, адже ручку тримати зручніше", – додала жителька Броварів Юля, старша сестра першокласника.
Нагадаємо, до ЗНО додали ще один обов'язковий предмет.
Як раніше повідомляв Знай.ua, натовп школярів скалічив 11-річну дівчинку.
Раніше портал Знай.ua писав, що в школі Запоріжжя дітей терміново евакуювали через застосування газового балончика.
Дивіться: Нова українська школа. Чого чекати?