Демарш РПЦ і рішення її Синоду про розрив євхаристійного спілкування з Константинополем зіграв в більшій мірі політичний фактор.

Про це повідомляє "Хвиля".

Так, заступник голови Комітету Ради з питань культури і духовності Віктор Єленський відзначив, що російська церква вже намагається пом'якшити скандал пов'язаний з нещодавнім Синодом, де було прийнято рішення про розрив з Константинополем.

Крім того за словами експерта московські попи вже обмовились та нібито дозволили своїм прихожанам відвідувати храми на Афоні.

Популярні новини зараз
Орхідеї будуть чудово квітнути все літо, якщо правильно їх поливати: все необхідне є на кожній кухні Роки праці більше не важливі: у ПФУ повідомили про новий пенсійний порядок Українцям виплатять фінансову допомогу у серпні: хто та скільки може отримати Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику
Показати ще

"Російська церква хоч і розірвала євхаристійне спілкування з Константинополем, але вона не повністю порвала з ним. І наскільки я зараз бачу, спікери РПЦ намагаються пом'якшити значення того, що сталося вчора. Наприклад, вони намагаються розділити євхаристійне і молитовне спілкування, і говорять уже, наприклад, про те, що парафіянам можна відвідувати храми на Афоні, але не можна приступати там до таїнств і т.д. Тобто намагаються пом'якшувати позицію, адже це дійсно скандал і через юрисдикційних і інших питань ціла церква рве вищий прояв християнської єдності - Євхаристію".

Також нардеп підкресли, що незрозумілі дії РПЦ взагалі не відповідають жодним правилами. Адже за всіма наявними фактами, російська церква не є материнською, вона як й інші отримувала дозвіл від Константинопольского патріарха.

Єленський також відзначив, що спеціально скликана Рада безпеки РФ для обговорення надання Україні Томосу свідчить про неабиякий інтерес російської влади до церковних справ, особливо в Україні.

Більше того він нагадав, що російська церква взагалі немає жодної власності на території України.

"Мова йде не про майно і гроші, а про вплив і контроль над Україною. Ось чому Кремль приділяє цьому така велика увага. Що стосується церковного майна, то, як відомо, в Україні Московський патріархат не володіє ніякою власністю. Більш того, ніякої власності не має церква УПЦ МП (як, власне, і УПЦ КП, і інші). Тому що вони не є юридичними особами. Власність мають громади, монастирі, братства, місії і т.д. Але не ціла церква".

Нагадаємо, що буде з культурною спадщиною після отримання Томосу.

Як повідомляв "Знай.ua", Макарій влаштував розбірки з Філаретом, об'єднання під загрозою зриву.

Також "Знай.ua" писав, що з'явилося термінове розпорядження щодо УПЦ МП, усі в паніці.

У Росії справжня істерика через томос для УПЦ