Підвищення тарифів на газ було неминучим рішенням, адже від цього залежить фінансова підтримка України з боку МВФ. Про це заявив голова Верховної Ради України Андрій Парубій. Передає Хвиля.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Усвідомлюю, що підвищення ціни на газ — рішення неминуче, адже від цього залежить фінансова підтримка України з боку Міжнародного валютного фонду, яка зараз дуже потрібна державі. Це рішення необхідно для недопущення в Україні економічної кризи", - зазначив Парубій.
"Іноді ці рішення не є і не можуть бути популярними. Але справжні керівники-державники, ясно усвідомлюючи втрату особистої популярності, коли це необхідно, їх беруть", — додав він.
Спікер парламенту стверджує, що зі свого боку проводив зустрічі з багатьма делегаціями західних союзників, в тому числі і з делегацією Світового банку і Міжнародного валютного фонду. Він особисто закликав міжнародних партнерів зняти з порядку денного питання підвищення ціни на газ.
"Дорогі співвітчизники, для ясного розуміння сучасної ситуації варто згадати, що вперше міжнародне зобов'язання про вирівнювання ціни на газ Україна взяла ще у 2008 році. З тих пір ці зобов'язання відображаються в меморандумі з МВФ. Вважаю своїм обов'язком підтримати рішення уряду Володимир Гройсман, адже він бере на себе відповідальність за непопулярні, але необхідні для зміцнення, розвитку та безпеки України, реформи", — підкреслив Парубій.
Нагадаємо, на позачерговому засіданні уряду в п'ятницю Кабінет Міністрів підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада.
Відразу після цього МВФ оприлюднив заяву про те, що Міжнародний валютний фонд і уряд України домовилися про введення нової програми кредитування української економіки Stand-By натомість програми розширеного фінансування EFF, яка завершується в наступному березні.
Як повідомляв портал "Знай.uа", Гройсман зазначив, що подорожчання газу - це одна з умов продовження співпраці з МВФ.
Також "Знай.uа" писав, ціни на бензин на українських заправках до кінця року можуть зрости на чотири-п'ять гривень.