Цієї осені уряд Гройсмана опинилася перед складним вибором. Потрібно приймати одне з двох непопулярних рішень - підвищувати тарифи на газ, або відмовлятися від співпраці з МВФ.

Перше рішення вплине на зростаня тарифів на гарячув оду та опалення, друге - на подальшу долю гривні, що автоматично потягне за собою інфляцію, - пише "kp.ua".

тарифи

Як будуть підвищувати ціну на блакитне паливо?

Передбачається підвищення ціни у три етапи.

Популярні новини зараз
Росіяни вже не зможуть ніколи завдати масованого удару по Україні: "Вони бісятся" 5 улюбленців долі, яким казково пощастить у жовтні 2022: Тамара Глоба назвала везунчиків серед знаків Зодіаку Українцям з 1 листопада світять додаткові 2200 гривень та гуманітарна допомога: у Мінінтеграції розповіли, кому це дістанеться Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Зараз протягом трьох тижнів уряду потрібно нарешті прийти до взаєморозуміння з Міжнародним валютним фондом і підписати новий меморандум. Як виявилось, тарифи все-таки на сьогодні є першорядними.

Отже, цього року слід чекати на стрибок ціни на 23%. Відбудеться це в період з 18 жовтня по 1 листопада.

У 2019 році передбачено два підвищення – з 1 квітня на 18% і з 1 жовтня – до так званих економічно обґрунтованих тарифів, які будуть залежати від вартості імпортного газу. Як кажуть експерти, для того, щоб зрозуміти, яка ціна є ринковою потрібно дивитися на тарифи, які щомісяця встановлюють для промислових підприємств. Так, у жовтні промисловість платить за газ більше 13 тисяч гривень, а тариф для населення майже удвічі нижче.

За умови якщо гривня триматиметься на плаву, то до наступного жовтня ми можемо очікувати підвищення ціни вдвічі.

платіжки

Що буде з опаленням?


Жителям міських багатоповерхівок, звичайно, теж цікава ситуація з газом. Адже слідом за тарифами на блакитне паливо підскочать ціни і на тепло та гарячу воду.

Порахувати ціну гарячої води та опалення при підвищенні вартості палива нескладно. Як кажуть експерти, у собівартості теплогенерації близько 80% займає газ. Тому при зростанні ціни палива на 25% палива, тепло подорожчає на 20%, газ зросте в півтора рази, тарифи тут же зростуть на 40%, якщо ж газ подорожчає вдвічі, то готуйтеся платити на 80% більше, ніж минулої зими.

Так, наприклад, якщо за двокімнатну квартиру за опалення ви платили 1000 грн, то в цьому році заплатите 1200 грн, а в наступному – близько 1800 грн.


Передбачуване зростання тарифів за газ

Зараз - 6958 грн/1000 куб газу.
З 1 листопада 2018 року - 8560 грн.
З 1 квітня 2019 року - 10100 грн.
З 1 жовтня 2019 року - 14 000 грн.

Нагадаємо, українцям пояснили, кого "відріжуть" від субсидій цього опалювального сезону.

Як повідомляв портал Знай.ua, скільки родин не отримають знижку на опалут комуналки у цьому році.

Також Знай.ua писав про те, що українцям пояснили, як отримати "теплий" кредит та утеплити домівку, щоб заощадити на опаленні.