Українці вживають менше раціональних норм, ніж ті, які були визначені Моз, такі результати оприлюднив Інститут аграрної економіки в кінці вересня цього року. Тільки хліб, цукор і соняшникова олія перевищує норму. Про це з'явилося повідомлення на офіційному сайті Інституту.

Так гендиректор Асоціації постачальників торговельних мереж, депутат Київської облради Олексій Дорошенко розповів з чим це пов'язано і які продукти подорожчають до кінця року. Передає NEWSONE.ua.

Як стверджує експерт, за всіма правилами ринку, попит провокує стрімке зростання цін. Однак, в Україні це стосується і соціальних продуктів, на які є попит дуже великий, що впливає на рівень життя малозабезпечених сімей.

До кінця 2018 року ціна на соціальний хліб підвищиться на 8 %. Соціальні сорти хліба подорожчали на 14 % за 9 місяців, за даними експерта за 2017-2018 рік, що серйозно суперечить самій концепції соціальних продуктів.

Експерт зазначив, що багато українців не можуть дозволити собі купити навіть найнеобхідніше.

"Коли ми вважаємо купівельну спроможність населення, приходимо до висновку, що навіть таку мінімальну норму не всі українці можуть собі дозволити. Проблема ж у тому, що обчислюється платоспроможність українців по середній заробітній платі. А це говорить про те, що люди змушені ще більше затягувати пояси і відповідно купувати все більш дешеву продукцію. Як наслідок, це стимулює зростання цін на них", – каже Дорошенко.

Так Дорошенко заявив, що українці, які живуть на мінімальну зарплату і мають невисокий рівень достатку, в цілому становлять 27 % українців.

"Одна справа, коли зростають ціни, але разом з тим у людей зростає дохід. Якщо доходи перевищують витрати, немає різниці, що написано на ціннику", — додав він.

Нагадаємо, за останні 5 років споживання хліба і хлібобулочних виробів в Україні зменшилася приблизно на третину. Підприємці придумали, як задовольнити потреби українців і підняти продажі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у вересні в Україні значно зросли ціни на деякі продукти і алкогольні напої.

Також "Знай.uа" писав, стало відомо, як на українцях вплинуло подорожчання алкоголю.