З'явилася статистична інформація Євростату за 2017 рік, в якій повідомили про те, наскільки України користуються перевагами безвізу

Польща

Як виявилося, в минулому році офіційно отримали дозвіл на проживання в країнах ЄС більше 660 тисяч українців.

В порівнянні з іншими народами, українцям вдалося випередити навіть сирійців, посунувши їх на друге місце. Лідерів у видачі місць на проживання виявилася Польща. У цій країні затвердили їх близько 585 тисяч. Після неї в рейтингу йдуть Чехія, Угорщина, Словаччина і Данія.

Як не дивно, основною метою поїздки були заробітки. Близько 90% українців приїхали за кордон підробити. Тільки тисяча осіб нагрянули в Польщу в освітніх цілях.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам змусять перерахувати виплати: індексацію визнали незаконною Нові умови відстрочки: які обставини більше не врятують від мобілізації Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення Верховна Рада пропонує звільнити українців від оплати комунальних та житлових послуг
Показати ще

Такий наплив заробітчан, здавалося б, повинен був тільки поліпшити економічну ситуацію, проте національні ЗМІ почали поширювати суперечливу інформацію. В кінці жовтня стали ходити чутки про те, що українці стали масово виїжджати з Польщі. За даними ЗМІ, вони просто почали шукати більш вигідні умови праці та заробітку. Наприклад, у тій же Німеччині можна заробляти набагато більше.

На думку польських експертів, якщо Німеччина відкриє свій ринок праці для робітників з інших країн, Польща втратить робочу силу, а відповідно, погіршиться її економічне становище. Загроза така дійсно могла б підірвати економіку і призвести до суттєвої нестачі кадрів.

Ходять і інші чутки. Наприклад, про те, що вихідців з Азії беруть на роботу охочіше, ніж українців. Таким чином наших громадян потроху витісняють. Якщо сприймати і ці чутки, виходить повна плутанина.

Ситуацію прокоментувала експерт Тетяна Бугакова, яка займається працевлаштуванням за кордоном.

"Можливо, інформприводом став слух про те, що з 2019 року Німеччина почне видавати українцям піврічну робочу візу, - зазначила експерт у коментарі "КП" в Україні". – Але, по-перше, ця інформація поки дійсно на рівні чуток. А, по-друге, Польща, у свою чергу, обіцяє з 2019-го давати вже річні візи, замість нинішніх піврічних. Що стосується країн Прибалтики, то зарплати там приблизно такі ж, як у Польщі, але при цьому на роботу туди потрібно дуже вузьке коло фахівців – це, насамперед, будівельники, працівники на виробництво, різноробочі. До того ж умови праці в Прибалтиці, як правило, гірше, а витрати на харчування та проживання вище, тому "чистими" грошей на руки більше залишається в Польщі".

Нагадаємо, у Польщі запанікували з-за українських заробітчан, і це тільки початок.

Як повідомляв Знай.uа в Україні несподівано перестали оформляти закордонні паспорти: що робити і куди звертатися.