Новою скандальною ініціативою відзначився український уряд. Згідно з новими правилами нарахування субсидій в цьому опалювальному сезоні буде вигідно стати алкоголіком і наркоманом. Для цього потрібно мати відповідну довідку. Або, принаймні, бути родичем такого несвідомого громадянина.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПочинаймо пити, щоб не платити
Згідно з заявою міністра соцполітики Андрія Реви, в Україні скоро почнуть діяти нові правила нарахування субсидій.
На період опалювального сезону 2018-2019 в список пільговиків потрапили не лише ті, хто не має фінансової можливості оплатити непосильну комуналку, але і ті, хто страждає від залежностей – алкоголізму, наркоманії.
Відомо, що заради субсидій українці вже почали розлучатися, виписувати з квартир рідних і т.д. Тепер, схоже, почнуть пити і вживати наркотики. Причому, зовсім необов'язково робити це по-справжньому.
Експерти зазначають, що тепер, аби не платити космічних сум за комуналку, громадяни масово купуватимуть довідки.
"Коли мова йде про те, що за рахунок держави можна не платити, люди будуть і розлучатися, і роз'їжджатися, що вони вже роблять. А брати довідки – тим більше. Те, що зараз робить міністр соцполітики Рева – це просто бомба уповільненої дії. Тарифна політика, яка призвела до такого підходу до начислению субсидій – це злочин. Цього немає ні однієї іншої подібної системе у світі.", – каже екс-міністр ЖКГ України Олексій Кучеренко.
250 гривень – і ви алкаш
Однак психолог Катерини Липницька вважає, що українці не люблять ганьби та не стануть видавати себе за алкоголіків та наркоманів.
"Говорити про те, що твій син або чоловік залежний у нас не прийнято, це соромно Це те, чим "хвалитися" не стануть, - говорить спеціаліст.
Першими, хто виграє від таких нововведень, будуть торговці довідками.
Сьогодні довідку від нарколога можна отримати за скромні 250 грн, а враховуючи суми в платіжках - це тисячі гривень.
Нагадаємо, аптеки різко накрутять ціни, у вартість заклали курс 45 грн за долар.
Як повідомляв портал Знай.ua, в Україні дві третини населення потребують фінансової допомоги від держави.
Також Знай.ua писав про те, що екперти порівняли ціни на хліб та розповіли, де він у Європі дешевший, ніж в Україні.
Дивіться: Нові тарифи на опалення та воду