На Донбасі українських військових не шанують, навіть коли вони приїжджають привозити допомогу. Фактами про те, який нерадушний прийом влаштовують місцеві військовим і волонтерам, поділилася командир медичного батальйону Госпітальєри Яна Зінкевич.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"На початку російської агресії в Україні жителі Донбасу з недовірою і відразою ставилися до перших добровольцям, які приїхали захищати територію від росіян, — зазначила вона.
Крім того, деякі жителі буквально кидалися на українських солдатів з кулаками і плювками.
"Врізалося в пам'ять звільнення Красноармійська. Це було в день референдуму, 11 травня 2014 року. Ми приїхали і побачили натовп негарних, чесно кажучи, людей — підпилих і неабияк пошарпаних. На одному з наших бійців були хороші берци якої європейської фірми. Коли натовп побачив цю взуття, понеслося: "Це фашистські найманці, це американці приїхали, це НАТО". Розлючені "товариші" кидалися на нас, матюкалися, погрожували", — згадує вона.
Командир розповіла, що хоча вона була обізнана про те, яку реакцію у прихильників "руського миру" викличуть українські солдати, однак їх поведінка стало шоком навіть для неї.
"В маленьких селах ми при звільненні насамперед облаштували пункт першої медичної допомоги і місце, де жителі могли отримати якусь їжу і воду. До нас приходили зовсім різні люди. Деякі бабусі і дідусі навіть плювали в обличчя, але допомога брали. Одиниці зізнавалися, що дуже нас чекали", — розповіла вона.
Нагадаємо, раніше Знай.иа писав про те, що на Донеччині затримали скандального екс-регіонала, місцевого кримінального авторитета на прізвисько Вася Гаркавий" та його спільника, які влітку напали на військового.
Як повідомив відділ комунікації ГУ НП в Донецькій області, тоді двоє озброєних чоловіків, один з яких представився "смотрящим" за містом", вимагали платити їм гроші, приставляли пістолет до голови потерпілого і погрожували застрелити його та ще двох осіб.
Також ми повідомляли, що Німеччина і Франція спільно звинуватили Росію у катастрофі безпілотника ОБСЄ.
Що ж стосується жителів окупованих територій, то деякі з них їдуть в Росію, сподіваючись знайти там краще життя. Надії ці не виправдовуються і сиплються прахом. Раніше ми писали про історії священика Вадима Зайченко, який разом з сім'єю поїхав в РФ і залишився животіти в сусідній державі в глухому селі без грошей і прав.