Кілька років тому Google заявила про розробку пошуковика для запахів. Проект називався Google Nose. Він привернув увагу багатьох, але виявився фейком на 1 квітня 2013 року. Однак День дурня ще не скоро, а дослідники малазійського інституту Imagineering Institute оголосили про розробку мультисенсорного інтернету.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Вчені розробили пристрій, що може симулювати нюх в мозку користувача. Це не нова ідея - людей вже тривалий час змушують відчувати запахи за допомогою електричної стимуляції. Автори нового девайса провели дослідження і домоглися такої стимуляції, щоб запахи відчувалися надійно.
Ідея передавати запахи на відстані існує вже багато років, однак до цього подібні системи спиралися на природні органи людей. Аксесуари складалися з наборів картриджів з різними базовими запахами, які змішувалися алгоритмами, щоб дати відчуття того чи іншого запаху. Такий підхід має багато недоліків, зокрема, обмеженість палітри ароматів і необхідність регулярно міняти картриджі.
Малазійські вчені вже провели тестове випробування своєї розробки на 31 добровольці. Вони підключили ніс учасникам електричний провід зі срібні електродами. Самі електроди розмістили безпосередньо на чутливих до запахів клітинах. Навігацію в носах виконували за допомогою мініатюрної камери, прикріпленої до дроту.
Вчені співпрацюють разом з японською компанією Scentee, інженери якої будують перший смартфон, який передає запахи. Зараз вчені займаються створенням бази даних, в якій будуть зібрані шаблони електричної стимуляції і запахи, які вона викликає.
Раніше ми повідомляли, що в людському організмі існує гематоенцефалічний бар'єр, який захищає мозок від дії хімічних речовин і не дозволяє 98% лікарських засобів перетинати цей бар'єр. Вчені знайшли вихід із ситуації, застосувавши в якості речовини, яка транспортує отруту скорпіона.
Нагадаємо, що раніше Знай.ua писав, що вчені показали, як народжуються думки.
Знай.uа писал, що предложен новий спосіб діагностики поширеного психічного розладу.
Також раннє Знай.uа повідомляв, что виявлений незвичайний взаємозв'язок між діабетом і слабоумством.