Українці мают змогу отримати податкову знижку, якщо вони протягом року понесли певні витрати, наприклад, на освіту, придбання чи ремонт житла, а також на лікування.

Як отримати компенсацію від держави за витрачені кошти на лікування, пояснюють юристи та громадяни на власному прикладі, - пише "finance.ua".

гроші

Як отримати податкову знижку

Коли людина працевлаштована офіційно, з її зарплати вираховується прибутковий податок – 18%. І якщо протягом року вона понеслв певні витрати, то в наступному році їх можна виключити з суми її загального доходу. Якщо подати документи до фіскальної служби, вона зробить перерахунок і поверне частину прибуткового податку.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Важливо до кінця звітного періоду (до кінця грудня 2018 року) податидекларацію про доходи та витрати, а також надати всі розрахункові документи (чеки, квитанції, договір тощо.)

Про всі нюанси та на що поширюється знижка можна дізнтися у фіскальній службі або в Податковому кодексі.

аптека

"Інформацію про податкову знижку та про те, кому вона передбачена, не важко знайти, наприклад, в інтернеті. Але для цього потрібно знати, що вона взагалі існує. Податкова зі зрозумілих причин це не афішує. Торік я витратила на лікування 10 000 гривень, а цього року мені повернули 1800. У порівнянні з витратами сума повернення може здатися скромною, але не бачу причин дарувати її державі", - говорить українка Альона Ілющенко.

Податкову знижку можна отримати лише до кінця року, наступного за звітним. Тобто, в цьому році ви зможете оформити її тільки на ті витрати, які понесли в минулому. У наступному такої можливості вже не буде. Тому заздалегідь потрібно підготувати необхідні документи.

Хто може отримати податкову знижку

Такі пільги в законодавстві передбачені лише для фізосіб. А, наприклад, приватні підприємці, песіонери чи військові отримати її, на жаль, не зможуть.

Також не можна отримати знижку, якщо послуги оплачувалися за кордоном.

операція

Також податкова знижка передбачена за лікування у приватних клініках. Головне зберігайте всі чеки та договори з лікарями.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я запропонувало дозволити підліткам без батьків відвідувати лікарів та зберігати в таємниці діагнози.

Дивіться: Податкова знижка за навчання

Як повідомляв портал Знай.ua, звичка виконуючого обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун давати поради по лікуванню і профілактиці, стала не лише приводом для численних жартів, але і пародій.

Також Знай.ua писав про те, що у Верховні Раді переглянуть сімейний кодекс та дозволять укладати шлюби по-новому.

Дивіться: Як отримати ліки за новою програмою

Програма "Доступні ліки"

Незабаром програмі “Доступні ліки” виповниться рік. Пам’ятаю як минулого квітня ми запускали програму всупереч критиці, зневірі та #зраді. Результати, які маємо зараз, є добрим аргументом для всіх противників змін - якщо мати чіткий план і високу мотивацію працювати, то можливо все :) Сьогодні доступні ліки можна отримати в кожній третій в країні аптеці, в кожному регіоні. 9 із 10 українців задоволені роботою програми. Ще одне важливе досягнення - пацієнти з хронічними захворюваннями почали регулярно відвідувати лікарів. Користуючись програмою, вони не просто отримують рецепт на життєво важливі ліки, а також лікуються під наглядом фахівців. За 9 місяців минулого року в кожному регіоні програмою скористалися від 100 до 300 тисяч громадян. Нам вдалося розширити перелік діючих речовин з 21 до 23, збільшилася кількість препаратів - зараз їх 239. Фармвиробники, які приєдналися, також виграли. Їхні об’єми продажів зросли у 2-3 рази, а подекуди навіть у 10 разів. Такі результати мотивуватимуть більше виробників брати участь у програмі та розширювати перелік ліків, які українці можуть отримати безоплатно або з невеличкою доплатою. Зараз важливо, щоби програма однаково розвивалася в усіх регіонах, бо декотрі області дуже вдало працюють, а декотрі відстають або рухаються інертно. І тут багато залежить від місцевої влади. Будь-які затримки щодо роботи “Доступних ліків” - неприпустимі. Будемо й надалі розвивати програму. Детально про "Доступні ліки" та те, як ми бачимо майбутнє програми, раджу читати й дивитися в інтерв’ю Роман Ілик для hromadske.ua https://goo.gl/SS8VPp Більше про “Доступні ліки”:https://goo.gl/pA2r4V та http://liky.gov.ua/ На карті можна знайти аптеку, що бере участь у програмі: https://goo.gl/dCEMCw

Geplaatst door Уляна Супрун op Donderdag 15 maart 2018