З початку 2019 року в Україні діятимуть нові тарифи на постачання та розподіл електроенергії. Це підтвердила на сторінці у Facebook глава НКРЕКП Оксана Кривенко.

Нові правила оплати електроенергії у 2019 році

За її словами, змінена модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладення договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКУ №312 від 14 березня 2018 року.

Популярні новини зараз

Марина Боржемська видала свій лайфак для підтягнутого тіла: так схуднути зможе кожна

Павло Зібров накинувся на канал "Інтер" через Олега Винника: "Полюбіть нарешті Україну"

Той ще Казанова: з ким крутив романи принц Гаррі до Меган Маркл

Настя Каменських зізналася, що приховувала від шанувальників: "Довгоочікувана подія"

Показати ще

Кривенко додала, що відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", енергопостачальні компанії зобов'язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого підприємства (обленерго), в тому числі шляхом створення електропостачальника.

Укладати доведеться наступні договори:

про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу за оператором системи розподілу;

про постачання електричної енергії споживачу за обраним енергопостачальник або поставки електроенергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих побутових споживачів).

Важливо! Документ на співробітництво споживача з оператором стосується у пергу чергу технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення і підключення.

Він передбачає комерційний продаж споживачеві електричної енергії, а договори, укладені споживачами з обленерго припиняють свою дію з 1 січня 2019 року.

Дивіться: Опалювальний сезон 2018/2019: зростання тарифів і можливий дефіцит газу

Нагадаємо, експерти поділилися припущеннями щодо курсу валют наступного року.Як повідомляв "Знай.ua", в Україні перед святами збільшать кількість залізничних рейсів. Також "Знай.ua", замість обіцяних 30 днів воєнного стану видання оприлюднило указ Порошенка із удвічі довшим терміном.