В 2017 році було зафіксовано понад 159 тис. нових випадків ВІЛ у Європі, з яких 104 тис. – в Росії. Про це йдеться в доповіді Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я. Високі показники рівня зараження ВІЛ зафіксовані також в Україні (37 випадків на 100 тис. осіб), Білорусі (26,1) та Республіці Молдова (20,6). Найнижчий рівень ВІЛ в Боснії і Герцеговині (0,3), Словаччині (1,3) і Словенії (1,9).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
У дослідженні говориться, що в більшості випадків вірус передавався при гетеросексуальному статевому контакті (56%) і вживанні ін'єкційних наркотиків (30%).
В 2016 році в Об'єднаної програми Організації Об'єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу прийшли до висновку, що в Східній Європі та Центральній Азії найтривожніша ситуація з ВІЛ. При цьому більше 80% нових випадків зараження в регіоні припадає на Росію.
Україна також вважається регіоном з високим рівнем розповсюдження інфекції. За даними МОЗ України, на початок 2017 року в країні налічувалося 238 тис. ВІЛ-інфікованих.
Міжнародні експерти зазначають, що понад 40% інфікованих українців взагалі нічого не знають про свій ВІЛ-статус. Наша країна залишається серед лідерів у Європі за масштабами розповсюдження цього вірусу, і причиною цього є несвоєчасна діагностика та недостатня поінформованість громадян.
Існує кілька міфів з приводу цього захворювання, які вводять людей в масову оману. Наприклад, існує легенда про те, що на прийомі у стоматолога або під час сеансу манікюру можна підхопити ВІЛ. Але це всього лише міф. Вірус помирає досить швидко при впливі ззовні. А для того, щоб заразитися, не достатньо однієї краплі крові. Тому випадки зараження в салоні краси або у стоматолога практично не зустрічаються.
Нагадаємо, чому виникає хронічна втома і чим вона небезпечна.
Як повідомляв портал "Знай.uа", цей симптом багато ігнорують, але він запросто може вас вбити.