Прийшла зима й українці почали активно готуватися до Різдва та Нового Року. Господині складають святкове меню, в якому на більшості столах будуть традиційні страви. Серед таких є холодець. Експерти підрахували, на скільки за рік здорожчала одна з улюблених страв українців.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це написав на своїй сторінці в Facebook економіст, гендиректор Українскьої асоціації постачальників торговельних мереж олексій Дорошенко.
Для оцінки індексу зростання холодцю взяли найпростіший рецепт приготування м’ясного холодцю на 6-8 людей такий. серед інгредієнтів наступне: свинина та яловичина – по 800 грамів, морква та цибуля – по 200 грамів, перець чорний горошком, лавровий лист, сіль.
До розрахунку беремо всі компоненти цієї страви, за винятком лаврового листа, солі та перцю. Оскільки вартість цих продуктів практично не впливає на загальну картину.
Інгредієнти:
1. Свинина – 800г
У 2017р. – 79,5грн
У 2018р. – 94,5грн
Індекс зростання за рік – 19%.
2. Яловичина – 800г
У 2017р. – 90,0грн
У 2018р. – 101,5грн
Індекс зростання за рік – 3%.
3. Морква – 200г
У 2017р. – 1,3грн
У 2018р. – 2,3грн
Індекс зростання за рік – 7%.
4. Цибуля – 200г
У 2017р. – 1грн
У 2018р. – 2грн
Таким чином, м’ясний Холодець за рік подорожчав майже на 30 грн, або на 17%.
Холодець зобов'язаний своєю появою звичайному м'ясному бульйону, який готували в усі часи. В давнину люди помітили, що, постоявши на холоді, він перетворюється на желе. Це раніше вважали недоліком, поспішаючи розігріти бульйон. І тільки у Франції у 16 столітті один раз зважилися скористатися цією незвичайною властивістю. Тому вигадали нову страву, яка і стала праобразом нашого сучасного холодцю.
Згодом в цю страву стали додавати варене м'ясо, варені овочі, зелень та різні спеції. Також додають варене яйце та інші продукти для прикрашання. У Німеччині холодець має назву "зельц", У Польщі — "galareta", у Болгарії — "пача".
Раніше Асоціація постачальників торговельних мереж писала, що за рік індекс Печені з картоплею зріс майже на 20%. За рік, із вересня 2017 по вересень 2018, середня заробітна плата зросла в Україні на 23%, що означає, що купівельна спроможність у двох стравах трохи зросла. А от салат Олів'є цьогоріч дорожче на 28%, тобто його подорожчання випереджає зростання середньої заробітної плати.
Нагадаємо, предки передали найкращі поради, як зберегти хліб свіжим та не дати йому "зацвісти".
Як раніше повідомляв портал Знай.ua, українцям розповіли, коли купувати м'ясо. щоб зекономити на Новий рік.
Раніше портал Знай.ua писав, що через воєнний стан в українських магазинах може настати дефіцит риби, яку виловлювали в Азовському морі.