Тепер потрапити в Україну транзитом на європейських номерах можна тільки після сплати на кордоні "в'їзного" податку. Сума цього податку майже дорівнює сумі розмитнення. Саме тому в даний момент цим скористалися лише два водія, інші просто залишили авто на кордоні.

Зараз на Львівщині вже 122 "євробляхи" розмитнили. Проте минулого тижня бажаючих було двоє. На кордоні з Угорщиною виникло справжнє звалище. Автомобілі стоять розграбовані, без коліс і навіть без двигунів.

А на кордоні з Польщею, на пункті пропуску Шегині-Медика, з польської сторони – переповнені парковки. Ще тиждень тому вони були порожніми. Машини залишили тут мешканці прикордоння, на яких в Україні їздили в режимі транзиту, пише 24tv.ua.

Тепер простіше і перетнути кордон. Це можна зробити за 20 хвилин. Ще два тижні тому доводилося чекати годинами. На виїзд з України – кілька машин на "єврономерах". І це дійсно поляки.

Черги з машин на єврономерах тепер у червоному коридорі україно-польського кордону. Андрій майже добу чекає розмитнення. Він таки зважився легалізувати свій сімнадцятирічний "Мерседес". Каже, купив його у поляка рік тому за 750 євро. Податків вже нарахували майже на 2 тисячі євро. Гроші на розмитнення взяв в кредит.

Зараз, щоб в'їхати на 5 днів треба сплатити грошову заставу у розмірі повної суми розмитнення. Тому водії охоче легалізують свої машини.

"У нас за цей період оформлено вже понад 120 автомобілів в митному режимі імпорт. Це ті автомобілі, які старше 10 років і які не могли фізично оформитися до набрання чинності цього закону. Сплачено до держбюджету понад 6 мільйонів гривень", – сказав заступник начальника управління організації митного контролю Степан Бочаров.

Ті, хто ввіз авто до того, як закон вступив в дію, мають 180 днів, щоб визначитися: розмитнювати або вивезти. А вже з травня обіцяють штрафувати і навіть конфісковувати нерозмитнені машини.

Варто нагадати, що після прийняття нового закону про розмитнення, багато водіїв почали займатися збором документів. Однак у процесі виявилося, що не все так просто.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в словацькому селі Вубля, що біля кордону з Україною, власники автомобілів з іноземною реєстрацією масово кидають напризволяще свої транспортні засоби.

Нагадаємо, розмитнення євроблях: біда прийшла, звідки не чекали.

Як повідомляв Знай.иа розмитнення євроблях: українцям відповіли на всі хвилюючі питання.

Знай.иа писав, євробляхерам додали головного болю, всьому виною брудні папірці: це обман.