Про це Facebook написала в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Кефір, вино, місо, кімчі — корейська маринована редька і капуста, квашений буряк і буряковий квас — це все приклади ферментованих продуктів. Вони набувають новий смак і властивості в результаті дії ферментів, які виділяють бактерії", - зазначила чиновник.
За її словами, у ферментованих продуктах молочнокислі бактерії поїдають цукор і клітковину овочів або бобів, і утворюють молочну кислоту, яка діє як консервант. Вона не дає шкідливим бактеріям і грибкам розмножуватися і псувати продукт.
Ферментація, або ж заквашування, дозволяє збільшити термін придатності продуктів, зберегти їх поживну цінність і робить їх ще корисніше.
Супрун підкреслила, що в ферментованій їжі є пробіотики — живі мікроорганізми, які відіграють важливу роль в роботі кишечника. Вони виробляють вітаміни, амінокислоти, формують здоровий кишковий імунітет та запобігають алергії, коливання ваги, схильності до діабету другого типу, і підтримують здоровий рівень холестерину.
До того ж, за її словами, ферментація змінює властивості їжі. Після цього процесу з'являються нові поліфенольні сполуки з антиоксидантними, протизапальними і навіть антидепресантними властивостями. Наприклад, азіатська ферментована їжа може навіть прогнати тривогу - завдяки бактеріям в ній з'являється гамма-амінобутирова кислота, речовина, яка підтримує мозок в ясному стані і допомагає долати пост-травматичний синдром.
Нагадаємо, українці жорстко осмикнули Супрун з її порадами.
Як раніше повідомляв Знай.uа лікарів змусять приховувати діагнози дітей, у Супрун блиснули черговим маразмом.
Знай.uа повідомляв, що Супрун закликає українців вкриватись ковдрою і хусткою під час війни.