Український режисер і політв'язень в Росії Олег Сенцов нарешті дочекався посилку від російських правозахисників.

Про це розповів представник Уральської правозахисної групи Микола Щур.

Олегу Сенцової місяць тому правозахисники з Челябінської області відправили для нього посилку. Кремлівський політв'язень отримав практично всю посилку вагою 23 кілограми 110 грамів. Тюремники вилучили тільки диски з фільмами для того, щоб перевірити вміст.

"Олег надіслав листа. Привітав нас (нас усіх) з цією подією. І висловив одну прохання до нас: довести справу з цими кілограмами (яких було більше 20-ти) до кінця – щоб так було по всій Русі ув'язненої, а не тому, що для нього нібито зробили виняток", – написав він.

Крім того, правозахисник запропонував організувати "флешмоб" і отруювати укладеним посилки вагою більше 20 кг для того, щоб змусити Федеральну службу виконання покарань їх передавати незважаючи на обмеження по вазі.

Раніше повідомлялося, що Європарламент нагородив українського режисера, політв'язня Олега Сенцова премією "За свободу думки" імені Сахарова. Церемонія вручення премії відбулася в Страсбурзі 12 грудня на пленарній сесії.

Оскільки Сенцова не відпустили на вручення премії, замість нього нагороду отримала його двоюрідна сестра Наталія Каплан. У Страсбурзі вона виступила з промовою і зачитала лист Олега Сенцова. До Європарламенту також запросили його адвоката Дмитра Дінзе.

Наталія Каплан, сестра Сенцова прокоментувала цей важливий момент, і показала Олега зовсім з іншого боку:

"Олег завжди був дуже цілеспрямованим, і з загостреним почуттям справедливості. Всю роботу Олег зупинив через події на Майдані".

Нагадаємо, Європа вручила Сенцову премію Сахарова.

Як повідомляв Знай. ua, сестра Сенцова оббиває пороги міграційної служби, Він закликає припинити знущання. Міграційна служба відмовляється приймати документи у сестри Сенцова.

Також Знай. ua писав, що незвичайну книгу про Сенцова презентували в Києві. "Олег Сенцов" - у книзі розкрито подробиці біографії.