Новий рік на носі, а багато українців все ще не вирішили, де святкуватимуть. Багато хто їде до інших міст, щоб у новій атмосфері зустріти рік Жовтої Свині. І звісно ж актуальним питанням залишається оренда житла.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяФахівці розповіли, чи залишились на ринку нерухомості ще вигідні пропозиції, та у скільки українцям обійдеться винайняти квартиру.
Пропозицій стало набагато менше
У Києві та області пропозицій здати квартиру стало в сім разів менше. А в Одесі, у порівнянні з осінню, житла під короткострокову оренду стало в 10 разів менше.
Більшість вигідних пропозицій вже розібрали. Однак не лише у цьому справа.
Орендодавці не хочуть ризикувати своїм майном, пояснює голова Експертної ради Гільдії ріелторів України Сергій Шкільов.
"Нерідкі випадки, коли квартири повертають у зруйнованому стані. Орендодавці не дуже прагнуть здавати квартири компаніям молоді, які планують всю ніч пити і гуляти. Ті, хто ризикує, піднімає ціни в два рази і більше. При цьому найбільше затребувані не прості квартири, без ремонту, з дешевого сегмента, а дорогий сегмент з хорошим ремонтом, і бажано не однокімнатні. Затребувані також будинки, теж великі з сауною, лазнею", – каже експерт.
Крім того, після введення воєнного стану багато областей втратили туристів. Їдуть туди переважно до рідних. Туристи ж у цьому році віддають перевагу західним областям. Найпопулярнішим містом для святкування нового року залишається Львів.
Вартість житла на Новий рік 2019
У це свято найпопулярніші варіанти оренди – це двох - і трикімнатні квартири. Заможніші українці орендують також заміські котеджі, але таке житло як правило здають на пару тижнів.
У Львівській області пропозицій зняти житло на пару ночей найбільше у Львові, Трускавці та Моршині, відзначають аналітики OLX. У Львові однушка на добу обійдеться від 450 грн. Двокімнатна – 650 грн. За троячку в середньому просять 890 грн. При цьому львівські квартири, в порівнянні з листопадом, зустрічаються у передноворічний період у 8 разів рідше. У Трускавці – оренда обійдеться на сотню дешевше. У Моршині зняти двокімнатну квартиру можна за 400 грн.
У Києві однушка зараз коштує близько 600 грн. Двійка – 800 грн. Найдешевший варіант – хостел: 120 грн на добу з людини. Орендувати будиночок в столиці в середньому коштує 8600 грн. Елітна садиба, де може розміститися 20 осіб, обійдеться в 48 000 грн на добу.
В Одесі однокімнатна квартира в середньому обійдеться в 460 грн, двійка – 600 грн, а трикімнатна в два рази дорожче – 1200 грн.
На гірських курортах зараз вільних варіантів практично не знайти, а якщо є, то ціни кусаються Гарні варіанти розібрали ще місяць тому.. Зараз будиночок у Закарпатті подобово здають в середньому за 1170 грн. Найдорожчі будинки в Межигір'я – 3 000 грн на добу. Однокімнатна квартира в цій області обійдеться в середньому в три рази дешевше – 400 грн за ніч. Двокімнатні коштують в районі 450-500 грн.
В Івано-Франківській області найдорожчі будинки знаходяться в Яремче – ціна оренди на добу досягає 10 000 грн. Зняти номер у готелі або на базі відпочинку можна за 700 грн подобово. Друга за вартістю – Поляниця. Середня ціна перебування в будинку близько 2 000 грн на добу.
Загалом орендодавці хочу здавати на свята житло у містах щонайменше на три доби.
Нагадаємо, новий закон про оренду квартир викине цілі родини на вулицю.
Як повідомляв раніше портал Знай.ua, за оренду квартир з українців здеруть нові податки.
Раніше портал Знай.ua писав, що ціни на оренду житла у Києві зросли на 20%.