Про головні принципи роботи солідарного рівня пенсійної системи розповіли представники Міністрества соціальної політики.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЩо таке ЄСВ та в чому необхідність робити внески
Кожен громадянин країни разом із зарплатою отримує від роботодавця внески на свою обліковий запис у вигляді єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).
Ставка ЄСВ на сьогодні в Україні становить 22% від розміру заробітної плати та є обов'язковою до сплати всіма роботодавцями за своїх працівників, а фізичними особами-підприємцями та громадянами, які самостійно забезпечують себе роботою, - за себе.
Усі внески фіксуються в електронному реєстрі застрахованих осіб.
Формула розрахунку
Коли громадянину час виходити на заслужений відпочинок, відбувається перевірка та розрахунок розміру пенсії. для цього існує спеціальна формула, яку затвердило профільне міністерство в 2017 році.
Розмір пенсії = Сз × ІКЗ × Кс, де:
Сз – це розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії;
ІКЗ – це індивідуальний коефіцієнт заробітної плати;
Кс – це коефіцієнт страхового стажу, який обчислюється множенням кількості місяців стажу роботи на вартість одного року страхового стажу.
Результатом цієї формули і є розмір виплат, який ви отримаєте.
Для того, щоб нівелювати вплив інфляції, було прийнято рішення проводити щорічну автоматичну індексацію пенсійних виплат.
Перша така індексація відбудеться в березні 2019 року, після отримання статистичних даних про рівень інфляції і зростання середніх зарплат за попередній рік.
"Солідарна система себе вичерпала"
експерти щороку говорять про те, що наша солідарна пенсійна система схожа на фінансову піраміду давно себе вичерпала.
За словами економіста Андрія Мартинюка, величезна діра в ПФ 140 млрд грн, яку періодично латають грішми з бюджету, говорить про те, що солідарна система не може себе утримувати.
Втімпрограма кабміну залишає більше питань, ніж відповідей. сьогодні громадяни всі як один скажуть, що не можуть повністю довірити свої кошти державі, ризик їх втратити чималий.
"Це чергова спроба побудови трастової системи в дусі 90-х, але на більш високому рівні, - коротко охарактеризував намітки уряду аналітик Олексій Кущ. – Очевидно, що в українських реаліях збиток ніхто не відшкодовуватиме. Так що вся "реформа" зводиться до того, щоб змусити населення платити гроші, а на розподіл ресурсів в ручному режимі поставити своїх людей".
Нагадаємо, у 2019 році пенсіонери отримають на 20% більші виплати.
Як повідомляв раніше портал Знай.ua, влада жостко каратиме роботодавців за зарплати в конвертах та неоформлення працівників.
Раніше портал Знай.ua писав, що експерти розповіли, що заважає українцям отримувати високі пенсії.