У Тернополі священик служить мовою жестів. Ігор Шкодзінський вже понад 13 років так робить, а у різдвяні свята парафіяни з вадами слуху можуть навіть послухати колядки.

Про це пише Уніан.

Отець Ігор Шкодзінський служить у Тернопільсько-Зборівської архиєпархії української греко-католицької церкви. Він також готує до причастя дітей у двох закладах – Тернопільській спеціалізованій школі-інтернаті для дітей зі зниженим слухом та у Теребовлянському навчально-реабілітаційному центрі. Богослужіння мовою жестів він проводить у церкві Матері Божої неустанної помочі у Тернополі щонеділі о 13 год.

Донька священика має вади слуху. Саме це спонукало його вивчити мову жестів. Він робить це на волонтерських засадах. До нього на службу приїжджають люди з усієї області.

"Виявилося, що в школі нема нікого, хто б готував дітей до першого причастя. Я подумав, що можу спробувати. Але для цього мені треба було досконаліше вивчити жести, і я звернувся в обласну організацію українського товариства глухих, де мені дали ази мови", - розповідає отець Ігор Шкодзінський.

Практика служіння у церкві мовою жестів наразі є рідкістю в Україні. Отцю відомо про подібний досвід у Львові, Івано-Франківську, є такі плани у Києві. Сам священник зізнається, що почав цим займатися через особисті обставини.

"Загалом це – волонтерська справа. Мене до цього спонукала особиста проблема. Якби у мене дитина чула, то я б напевно таким не зацікавився. Але зараз ця робота дає духовне збагачення, відчуття потрібності", - додає отець.

На Тернопільщині дітям з вадами слуху важко здобувати освіту. Офіційно там працює лише троє сурдоперекладачів. Водночас в області налічують близько 1500 людей з вадами слуху.

Нагадаємо, що Варфоломій назвав нового очільника ставропігії у Києві: священик з Волині.

Також "Знай.ua" писав, що Епіфаній звернувся до українців з важливою заявою.

Раніше "Знай.ua" повідомляв, священик заговорив про смертні гріхи Путіна, відтоді сміливця ніхто не бачив.