Політичний експерт Тарас Чорновіл розповів про роль Brexit для Євросоюзу, чергову світову економічну кризу та наслідки перебування України в російському інформаційному полі.

Про це пише портал Рoliteka.

Експерт відзначив позитивну роль Brexit для Європейського Союзу.

"Якщо виходити саме на той варіант, який пропонує Макрон, це означає збереження певних внесків, певної участі в самому НАТО, також нарощування власних оборонних бюджетів на набагато більшому рівні, ніж це вимагало НАТО", - підкреслив Чорновол.

Популярні новини зараз

Маму Кузьми Скрябіна позбавили мільйонів після загибелі сина: "Андрій співав за всіх"

В Україні почнуться масові карантинні рейди: людям без масок світять штрафи

Бетмен посадив Людину-павука на пляшку: такого навіть Супермен не витримає

Ірина Сопонару з "Жіночого кварталу" серед райського саду стала Євою-спокусницею: "Адам десь спить"

Показати ще

Окрім того він наголосив, що Brexit відслужив добру роль для Європейського Союзу, тому що є дві речі:

Великобританія ніколи не була повністю інтегрована в Європу. У неї була своя валютна система, яка має колосальні преференції в бюджеті Європейського Союзу, яка не ввійшла в візову систему. Вона створювала певний різнобій.

Після того, як побачили які проблеми тягне за собою Brexit, автономістські і євроскептичні настрої почали набувати більш обмежених форм.

Найбільша загроза, яка уже вимальовується для Європейського Союзу – це Італія і італійська коаліція, які виступали з євроскептичними ствердженнями, та раптом включили задній хід.

"З одного боку для нас це важливо, вони перестали настільки відверто торпедувати зовнішню політику ЄС з окремих питань санкцій. Але з другого боку є речі, які для нас малозначимі, але в ЄС фундаментальні", - відзначає Чорновіл.

Про світову економічну кризу

У 2019 та 2020 роках очікується чергова світова криза. Вона циклічно підходить, та уникнути цього важко. Криза 2008-2009 року нас тільки частково навчила робити висновки, щоб уникнути помилок. Тому наслідки циклічної кризи будуть значні.

"Brexit як для Британії, так і для Євросоюзу, був би в рази болісним, якби не лягло саме на ці обставини", - говорить експерт.

Вся Європа та Британія мають достатній фінансовий запас, вони можуть дозволити собі певні трати. Це відіб’ється на певному підвищенні податків, та скороченні ряду програм.

Тереза Мей
Тереза Мей

"На жаль, ми залежимо не від європейського поля, і у нас дуже мало політиків, політологів та журналістів, які черпають інформацію з європейського інформативного поля. У чому плані ми й досі перебуває у залежності від Росії", - резюмував Чорновіл.

Нагадаємо, 15 січня парламент Великої Британії не підтримав угоду про вихід країни з ЄС, яка мала офіційно завершити Brexit, пише 24.

Як повідомляв раніше Знай.ua, країни Європейського союза бажають дізнатися, чого хоче Великобританія, про що заявив Маргаритис Схинас, офіційний представник Єврокомісії.

Також Знай.ua писав про те, що парламент Великобританії виявився нездатним винести вотум недовіри кабінетові міністрів прем'єра Терези Мей.