Історія свята
Антоній Великий вважається не тільки святим, але й засновником чернецтва, він народився в Комі, який знаходився у Верхньому Єгипті, в 251 році. Почав своє життя відлюдника-пустельника в 285 році. Він став першим не тільки яскравим, але й абсолютно новим представником пустельного проживання. Антоній не хотів бути духовним наставником (аввою), і не заснував монастир. Але люди все одно приходили до нього, щоб жити життям аскета. Він подав приклад багатьом людям і зібрав навколо себе безліч учнів-пустельників.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Традиції свята
Цей день називали Антоніни Половини, тому що як раз пройшла половина зими, а значить люди раділи, що скоро прийде весна. Але тільки через ще стільки ж часу, тому не радили довіряти теплій погоді. Був у наших предків звичай сьогодні пекти особливі толокняні колобки. Вони були символом сонця, а готували їх з толокна, пшеничного борошна, вершкового масла, солі, яєць і молока. З тіста робили маленькі булочки.
Також запрошували знахарів заговорювати добро від злодіїв до заходу сонця. Брали ніж, яким ще жодного разу нічого не різали і його ручкою креслили хрест в кожному куті кімнати, а потім читали замовини. Вважалося, що так злодій, зайшовши на територію не зможе зрушити з місця, поки господар його не збризне святою водою. А навіть якщо і вийде, то довго не проживе.
Був також обряд, яким знімали всі можливі порчі. На снігу вздовж снігової стежки, де залишився слід людини гострим серпом потрібно було провести межу. Так відсікається порча і шлях злу до будинку.
Нагадуємо, ПриватБанк потрапив у жахливий скандал з вигаданими боргами. Таких шахраїв ще пошукати треба.
Як повідомляв портал "Знай.ua", синоптик зробив несподіваний прогноз на лютий. Сніговий апокаліпсис відміняється.
Антон Перезимник 30.01