Історія свята

Макарій прожив своє життя в Єгипті, коли його батьки померли, він пішов у Фаранську пустелю і був учнем Антонія Великого. Коли йому виповнилося 40 років, то став священиком і настоятелем у ченців, що жили в Скитській пустелі. Кожен день до нього приходило багато людей, які просили поради або допомоги. Щоб хоч трохи часу проводити в молитвах, Макарію довелося викопати печеру під своєю келією, в якій він переховувався. Вважається, що Макарій створив багато чудес, аж до воскресіння мертвих.

Традиції свята

Лютий в народі вважали дволиким місяцем, тому що: «Лютий боки гріє, ноги студить». Але навіть самі люті заметілі не лякали людей, навіть найбільш затяжні хуртовини, бо все одно за лютим приходить весна.

Тому вважалось, що Макарій витягає свої бурульки прямо до землі, поки думає про весну, немов пробує сніг на землі.Або ж навпаки підганяв хмари і порошу на людей, заліплював павутиною селянські вікна. Так день нагадував, що все ще зима на вулиці.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Показати ще

Прізвисько Макара — весноуказчик — саме говорить про своє походження. По цьому дню наші пращури судили про весну. Ясна погода віщувала, що тепло прийде скоро.

Нагадуємо, ПриватБанк потрапив у жахливий скандал з вигаданими боргами. Таких шахраїв ще пошукати треба.

Як повідомляв портал "Знай.ua", синоптик зробив несподіваний прогноз на лютий. Сніговий апокаліпсис відміняється.

Нагадуємо Світлана Фус, популярний український дієтолог, експерт по здоровому харчуванню, розповіла всю правду про цукор і напої, в яких він міститься.

Народні прикмети на 1 лютого – Макарьев день