Володимир Путін заявив про плани щодо створення так званого "сухопутного мосту" до Криму.

Рейтинги Путіна падають
Рейтинги Путіна падають

Експерти аналізують заяву Кремля із занепокоєнням, адже таким способом Путін готує собі безперешкодний доступ до України, пише Радіо Свобода з посиланням на коментар старшого аналітика з питань Євразії американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor Юджина Чаусовського.

"Сценарій наземного коридору до Криму або Придністров'я - вкрай малоймовірний на цей момент. Думаю, якщо Росія збиралася зробити настільки серйозний військовий крок, то це, швидше за все, вже сталося б на самому початку конфлікту. І враховуючи, що за останні рік-два ситуація стабілізувалася, думаю, це робить ще більш малоймовірним, що Росія піде на такі дії. Однак такий розвиток подій слід повністю виключити. Можуть виникнути зовнішні чинники, здатні вплинути на це рішення, як і на конкретні цифри", - каже експерт.

Володимир Путін
Володимир Путін

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Експерти оцінили, що Росії знадобиться від 20 до 30 тисяч солдатів для створення російського "сухопутного мосту" до Криму і приблизно в два рази більше – від 40 до 60 тисяч осіб, щоб досягти Придністров'я.

російські військові
російські військові

"Усе залежить від того, на які саме дії піде Росія. А ще – від зовнішніх обставин. Перш за все, наскільки США і країни НАТО підтримають Україну у військовому плані. Це визначить і кількість військовослужбовців і тип військ, які Росія може задіяти при такому сценарії. Хоча зараз малоймовірно, що Росія піде на створення "сухопутного мосту". Але якщо це трапиться, то цифри будуть приблизно такими, як ми озвучили", - констатує Чаусовський.

Окрім того він уточнює, про які іще цифри йде мова.

"Названі мною цифри – від 20 до 30 тисяч осіб для створення "коридору в Крим" – це необхідно тільки для початкової військової операції. А далі знадобляться ще декілька тисяч військовослужбовців. І це була б виснажлива позиційна війна проти українських сил і, можливо, сил, підтримуваних НАТО. У разі, якщо Росія спробує пробити більш широкий коридор, до Придністров'я, це можуть бути сотні тисяч солдатів – або навіть більше того. Для Росії це було б дуже серйозною військовою присутністю, якщо б вона зважилася це зробити", - резюмує експерт.

Нагадаємо, захопленого у полон українського моряка готують до психолого-психіатричної експертизи.

Як повідомляв раніше Знай.ua, наймолодший в'язень Кремля серед полонених українських моряків, військовий Андрій Ейдер в ув'язненні міг заразитися дуже страшною хворобою - гепатитом.

Також Знай.ua писав про те, що бойовики Путіна, засуджені в Україні за участь на війні у Донбасі, благають Кремль обміняти їх на українських політв'язнів.