Угорців, які проживають на території Закарпаття, позбавили можливості дивитися українські телеканали.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це повідомив керівник телеканалу "21 Ужгород" ("21 Ungvar") Золтан Кулін, передають ЗМІ.
Кулін розповів, що на території Берегівського та Виноградівського районів, де компактно проживає угорськомовне населення Закарпаття, відсутні передачі всіх 30 українських телеканалів.
Мова йде про цифрове мовленне стандарту DVB-T2, на яке перейшла Україна минулого року.
"Зараз по всій Україні працює монопольний провайдер такого мовлення – компанія "Зеонбуд". Невідомо з яких причин при розбудові своєї мережі в Закарпатті вона не передбачила встановлення телевізійних веж у Берегівському та Виноградівському районах. Зараз тут неможливо подивитися не лише передачі угорського 21 каналу, але й всіх інших 30 українських телеканалів. Тобто райони компактного проживання угорців абсолютно не покриті українським телемовленням. Як угорцям вчити українську мову, якщо вони вже довгий час живуть в іноземному інформаційному просторі?", - обурюється Кулін.
Окрім того стало відомо, що медійник звернувся з відповідним листом до регулятора – Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Закарпатці просять встановити додаткові телевізійні вежі і дати доступ районам до українського телебачення.
Як повідомлялося, минулого року Олександр Ледида продав 50% "21 каналу", який тепер переважно розрахований на угорськомовного глядача із Закарпаття.
Наразі програми 21 каналу в тих районах, як і всюди по області, можна дивитися в мережі інтернет онлайн, на каналі YouTube, мережі Facebook і в кабельних телевізійних мережах.
Нагадаємо, близько 370 кримінальних справ відкрито проти українців в Угорщині - усі вони пов'язані з незаконним отриманням громадянства.
Як повідомляв раніше Знай.ua, в окружній прокуратурі Ніредьгаза висунуті звинувачення у фінансовому шахрайстві і підробці документів проти трьох осіб, у яких є подвійне громадянство.
Також Знай.ua писав про те, що депутати Державної думи прийняли в першому читанні законопроект сенатора Андрія Клішаса про ізоляцію російського сегменту інтернету.