Паперові рецепти на безоплатні ліки незабаром відійдуть у минуле. Скоро українці отримуватимуть медпрепарати за електронними рецептами.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк працюватиме система та від чого нас оберігає нова програма Міністерства охорони здоров'я?
Згідно нового наказу МОЗ, на зміну звичним нам паперовим рецептам з нерозбірливим почерком лікарів прийдуть електронні документи. Причому лікарі почнуть виписувати їх на наступний день після публікації самого наказу.
Нова система почне діяти після остаточного ухвалення наказу.
Документ передбачає повну відмову від паперових бланків при виписці "безкоштовних" ліків. А виписувати нові електронні рецепти на такі препарати зможуть виключно в системі ehealth, і тільки лікарі, з якими у пацієнта підписана декларація.
До того ж, отримати код нового електронного документа пацієнт зможе лише в тих випадках, коли у держави будуть гроші на відшкодування вартості "безкоштовного" препарату.
Чи вистачить на всіх фінансування
Це питання досі відкрите. Згідно даних представників профільного міністрества, за програмою "Доступні ліки" українцям з квітня 2017-го по грудень 2018-го виписали 32 ммільйонів рецептів на суму 1,6 млрд грн.
У 2019 році на забезпечення населення доступними медпрепаратми виділилис 1 мільярд гривень.
Як працюватиме система:
- Рецепти, які підлягають реімбурсації (компенсації вартості з бюджету), виписуються строго в електронній формі та реєструються в електронній системі охорони здоров'я.
- У випадку відсутності бюджетних асигнувань на компенсацію вартості препаратів для лікування окремих видів захворювань виписка рецептів призупиняється до початку наступного місяця.
- Отримати рецепт пацієнт зможе у лікаря, з яким підписано декларацію.
- Хто має хронічні захворювання, можуть отримати електронний рецепт, не відвідуючи медичний заклад.
- Пацієнт зможе отоварити рецепт з кодом, який дозволяється відправляти у тому числі електронними каналами (смс, пошта тощо).
- Повторний рецепт на аналогічне ліки можна буде виписати за тиждень до закінчення попереднього, якщо колишній виписаний на 21 і більше день, і за 3 дні до закінчення більш короткого. Якщо лікар випише ліки раніше, платити за нього держава не стане.
- Якщо в рецепті є помилка, наприклад, лікар призначив не той препарат, що потрібно, сам лікар зможе анулювати такий рецепт.
За словами чиновників, нова програма дозволить більш ефективно використовувати державний бюджет та краще забезпечувати потреби населення в безкоштовних ліках.
Нагадаємо, спеціалісти назвали смертельно небезпечні препарати, які можуть бути в кожній аптечці.
Як повідомляв раніше Знай.ua, стало відомо, чому дедалі більше людей у всьому світі відмовляються від щеплень.
Також Знай.ua писав, що українцям розповіли, як перевірити, чи є імунітет від кору.
Дивіться: Як працює програма "Доступні ліки"