Національний банк України вивчить грошові перекази між картками українців (p2p-платежі), і може бути почне регулювати цю діяльність. Про це повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку центробанку Олександр Яблунівський.

Комісія, яка часом справляється під час оплати карткою, суперечить правилам міжнародних систем і просто здоровому глузду — карткові розрахунки в магазинах і сервісної мережі повинні бути безкоштовними. Так прийнято не тільки в Україні, а в усьому світі.

При цьому українські торговці часто перекладають свою комісію на покупців. І дана ситуація вже переростає у справжній скандал.

"В ситуації, коли банк встановлює POS-термінали з прив'язкою терміналу до рахунку фізособи, банк вибирає схему роботи терміналу схожу за специфікою Р2Р — переказ грошей з картки на картку. В даному випадку комісія interchange сплачується банком емітентом – банку-еквайєру, а в свою чергу банк-емітент бере з клієнта (платника) додаткову комісію, особливо з кредитних коштів. Середня вартість цієї комісії 4%", — пояснив UBR.ua директор департаменту карткових продуктів та альтернативних каналів продажів Володимир Лосєв.

Популярні новини зараз
Українкам дозволили перейти на пенсії своїх чоловіків: названо дві важливі умови Мобілізовують навіть заброньованих: юрист пояснила причини Обмежено придатним в армії знайшли важку роботу: куди відправлять після мобілізації Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів
Показати ще

Твердження про те, що карткові платежі в торговельній мережі повинні бути безкоштовними — не порожні слова. Це вимога міжнародних платіжних систем VISA і MasterCard, з санкціями для порушників.

"Існують штрафи з боку міжнародних платіжних систем за подібні дії. Це суперечить їх правилами. Оскільки встановлення POS-термінального обладнання на торговій точці мається на увазі заняття підприємницькою діяльністю", - пояснює експерт.

Нагадаємо, ПриватБанк озолотить українців за невелику допомогу. Сайт Приватбанку оголосив нагороду в 50000 грн.

Як повідомляв Знай. ua, українці масово переходять на безготівкові розрахунки. Кількість безготівкових операцій за рік зросла майже на 33%.

Знай. ua писав, що Україні можуть запустити електронну гривню. Завершився пілотний проект запуску е-гривні.