Національний банк України вивчить грошові перекази між картками українців (p2p-платежі), і може бути почне регулювати цю діяльність. Про це повідомив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку центробанку Олександр Яблунівський.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяКомісія, яка часом справляється під час оплати карткою, суперечить правилам міжнародних систем і просто здоровому глузду — карткові розрахунки в магазинах і сервісної мережі повинні бути безкоштовними. Так прийнято не тільки в Україні, а в усьому світі.
При цьому українські торговці часто перекладають свою комісію на покупців. І дана ситуація вже переростає у справжній скандал.
"В ситуації, коли банк встановлює POS-термінали з прив'язкою терміналу до рахунку фізособи, банк вибирає схему роботи терміналу схожу за специфікою Р2Р — переказ грошей з картки на картку. В даному випадку комісія interchange сплачується банком емітентом – банку-еквайєру, а в свою чергу банк-емітент бере з клієнта (платника) додаткову комісію, особливо з кредитних коштів. Середня вартість цієї комісії 4%", — пояснив UBR.ua директор департаменту карткових продуктів та альтернативних каналів продажів Володимир Лосєв.
Твердження про те, що карткові платежі в торговельній мережі повинні бути безкоштовними — не порожні слова. Це вимога міжнародних платіжних систем VISA і MasterCard, з санкціями для порушників.
"Існують штрафи з боку міжнародних платіжних систем за подібні дії. Це суперечить їх правилами. Оскільки встановлення POS-термінального обладнання на торговій точці мається на увазі заняття підприємницькою діяльністю", - пояснює експерт.
Нагадаємо, ПриватБанк озолотить українців за невелику допомогу. Сайт Приватбанку оголосив нагороду в 50000 грн.
Як повідомляв Знай. ua, українці масово переходять на безготівкові розрахунки. Кількість безготівкових операцій за рік зросла майже на 33%.
Знай. ua писав, що Україні можуть запустити електронну гривню. Завершився пілотний проект запуску е-гривні.