Державні регулятори збираються встановити жорсткий контроль за доходами громадян, які отримують бюджетну фінансову допомогу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТак, до українського парламенту внесено законопроект, який встановлює новий порядок доступу до інформації про реальні доходи тих, хто "тягне руки" тільки за субсидіями на ЖКП, але і за іншими бюджетними виплатами.
Отже, якщо виявиться, що громадянин приховав свої доходи і отримував держдопомогу незаконно, то її доведеться повернути, в тому числі і в судовому порядку. Про це стало відомо завдяки повідомленням "Сегодня".
Так, згідно із законопроектом, діятиме нова система, за якої інспектори перевірять (веріфіціруют), чи на законних підставах людині виплачуються гроші з державного і місцевих бюджетів, а також з фондів державного соціального страхування.
Допконтролю підлягають всі види виплат: пенсії, субсидії, стипендії (державні), інші види грошової допомоги і пільг: наприклад, матерям-одиначкам, учасникам боїв і т. д. Передбачено три види верифікації: превентивна, яка проводиться, коли людина звертається за держдопомогою, поточна — у період отримання виплат, і ретроспективна — за три останніх роки отримання виплат.
Для більшої ефективності перевірок Кабмін пропонує внести в Єдиний реєстр додаткові дані: окрім необхідних тепер ПІБ, дати і місця народження, серії і номера паспорта, ідентифікаційного коду та місця реєстрації (прописки), у єдиній базі зафіксують фактичне місце проживання, унікальний номер запису в Єдиному демографічному реєстрі (використовується для обліку в'їзду/виїзду громадян за межі країни, що дозволить контролювати заробітчан, та обліку паспортів та інших документів, що засвідчують особу), а також постійно оновлювану інформацію про банківські рахунки одержувача держдопомоги, операції і залишки на рахунках.
Нагадаємо, переплату за світло не повернуть: в обленерго шокували українців нахабством.
Як повідомляв Знай.uа ціни на житло серйозно злетять: де українцям вигідно купити квартиру.
Знай.uа писав, підвищення пенсій виявилося завданням підступним: кому пощастить, а хто залишиться ні з чим.