Нацбанк анонсував зміни номерів усіх банківських рахунків українців.

Нацбанк
Нацбанк

Про це йдеться у офіційній заяві головної фінансової установи України.

У повідомленні йдеться, що з 5 серпня 2019 року банки почнуть відкривати клієнтам нові рахунки в стандарті IBAN, а існуючі номери банківських рахунків будуть міняти відповідно до вимог даного стандарту. Від громадян не потрібно ніяких дій для зміни номера. Однак банкіри зобов'язані повідомити своїх клієнтів про зміну номерів їх рахунків.

Гривня
Гривня

Популярні новини зараз

Олександр Пікалов розлучився з дружиною після 18 років шлюбу: історія кохання головного байкера "Квартал 95" і куми Зеленського

Штраф від 17 до 34 тисяч грн: МОЗ "повісив" відповідальність за проїзд без сертифіката на простих українців

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Схеми обману українців у супермаркетах: як не потрапити на гачок і не купити втридорога зіпсований продукт

Показати ще

Окрім того, застосування системи IBAN з 1 листопада 2019 го стане обов'язковим для клієнтів усіх банків України при здійсненні переказів грошових коштів як в національній, так і в іноземних валютах. Тобто все грошові перекази проводитимуться тільки з використанням IBAN, кажуть у Нацбанку.

Нацбанк
Нацбанк

Варто нагадати, що 7 лютого 2019 року набув чинності новий Закон України "Про валюті і валютні операції". Ним істотно змінено правила проведення операцій з валютами.

долар
долар

Згідно з новим законом дозволено розраховуватися або робити переклади в іноземній валюті в таких випадках:

- при здійсненні зарубіжних інвестицій і повернення закордонному інвестору прибутку, доходу, дивідендів або інших сум відповідно до інвестиційної діяльності закордонного інвестора;
- при покупці-продажу державних цінних паперів, номінованих в іноземній валюті, якщо ініціатором або отримувачем в такій операції є банк;
- при розрахунку зі своїх рахунків, відкритих в зарубіжних банках.

Нагадаємо, Нацбанк за результатами перевірок з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів у лютому 2019 року оштрафував Мегабанк і письмово попередив банк Земельний Капітал.

Як повідомляв раніше Знай.ua, Національний банк України оголосив війну готівковим грошам українців.

Також Знай.ua писав про те, що Національний банк України хоче звузити сфери використання готівки та звести таке використання до мінімуму.