У православному календарі це день вшанування пам'яті преподобного Василя Декаполита. Також свято називають: «Василь Теплий», «Василь Древоруб», «Василь Сповідник», «Овеча задишка». У народі Василя прозвали Капельником, тому що скрізь чути було, як краплини талого снігу падають з даху.

У цього дня є цікава традиція, потрібно приготувати калач, але незвичайний, у нього повинна бути довгаста форма яка буде нагадувати бурульку. Його подають близьким і рідним. Вважається, що якщо з'їсти його натщесерце, то весь рік проживеш в радості і щасті.

Також потрібно зірвати свіжу ялинову або соснову гілочку і принести її додому. Хвоя очистить повітря і подарує всім, хто живе з вами здоров'я. Її можна застосовувати і як вітамінний відвар. Раніше його давали дітям і літнім людям. Однак без попередньої консультації з лікарем краще цього не робити. А якщо зібрати сьогодні бруньки хвойного дерева, то їх цілющі властивості збережуться на весь рік.

Ще наші предки вважали, що сьогодні потрібно лікувати дітей, які страждають овечої задишкою. Це хвороба називається асцит, коли рідина скупчується в черевній порожнині. Матері закутували дітей в кожух з овчини і клали їх біля порога. А в цей час батько заганяв овець в хату, потім виганяв їх назад на вулицю. Вважалося, що вони зможуть забрати недугу з собою.

Також є обряд на цей день для сімейного щастя. Потрібно набрати бурульок, принести їх додому і залишити танути. Потім талою водою потрібно окропити всі кути будинку і проговорити:«Вода-водиця, в бурульку перетворилася, а потім у моєму домі з'явилася. В теплі розтопилася в моєму домі любов і щастя з'явилося. Я воду візьму, усі негаразди з дому приберу. Йдіть геть, забудьте дорогу до мене додому». Всю воду, що залишилася, потрібно вилити біля вхідних дверей і дати висохнути, не витираючи.

Знай.ua повідомляв про погоду на травневі свята. Відомий астролог розкрив українцям всі карти. Прогноз погоди від астролога на весну.

Знай.ua повідомляв, коли і куди переводити стрілки годинника в березні, а також як підготувати організм до нового графіку. Щоб уникнути небажаних наслідків для організму, за тиждень до переведення годинників необхідно змінити рівень фізичного навантаження і ввести корективи в раціон харчування.

Як повідомляв портал Знай.ua синоптики розповіли, що в нашій країні протягом усього березня очікуються "температурні гойдалки" і боротьба між зимовою та весняною погодою.

Народні прикмети на 13 березня