Українці мають право отримувати валютні відсотки і пені, якщо позичали комусь долари, євро або інші іноземні гроші, їх не обов'язково постійно перераховувати в гривню.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють ЗМІ.
Варто відзначити, що до такого висновку прийшла Велика палата Верховного суду під час розгляду справи №464 / 3790/16ц.
Відзначається, що справа стосувалась спору через валютну заборгованість фізичних осіб у розмірі 75 тисяч доларів. під розписку. Проте він не зміг повернути кошти та звіернувся до суду.
"Конвертація суми позики в іноземній валюті для визначення розміру відсотків на рівні облікової ставки НБУ в національну валюту України - гривню буде суперечити частинами першоюї, третьою статті 1049 ЦК України щодо обов'язку позичальника", - йдеться в постанові Верховного суду.
Крім того у документів міститься і правоове роз'яснення судам нижчої інстанції, які дозволять виносити рішення у справах валютних виплат.
"Суд має право прийняти рішення про стягнення грошової суми в іноземній валюті. З огляду на положення частини першої статті 1046 ЦК України, а також частини першої статті 1049 ЦК України належним виконанням зобов'язання з боку позичальника є повернення суми коштів у строки, в розмірі та саме в тій валюті, яка визначена договором позики, а не у всіх випадках і безумовно в національній валюті", - наголошується в документі, що його.
У свою чергу юристи позитивно сприйняли нове роз'яснення від Верховного суду. За їх словами рішення суду цілком зрозуміле та справедливе, адже якщо особа взяла у борг кошти у певній валюті повинна віддавати у ній же.
"Все логічно: в якій валюті оформлявся позику, в тій же і повинен виплачуватися разом з усіма відсотками та пенею. Люди не повинні втрачати ні копійки, ні цента на перерахунках боргових зобов'язань в гривню. Шкода, що ця трактування не з'явилася раніше, і українці довгі роки втрачали гроші на курсовій різниці. Оскільки попередній склад Верховного суду дотримувався іншої думки - наполягав на конвертації нарахованої пені в нацвалюту", - зазначив Ростислав Кравець.
Нагадаємо, киян грабують через електронні квитки.
Як повідомляв "Знай.ua", мільйони українців втратили субсидії.
Також "Знай.ua" писав, що "Ощадбанк" здере з українців додаткові гроші за комуналку.
Пік виплати боргів України припадає на наступні два роки