Українці мають право отримувати валютні відсотки і пені, якщо позичали комусь долари, євро або інші іноземні гроші, їх не обов'язково постійно перераховувати в гривню.

Про це повідомляють ЗМІ.

Варто відзначити, що до такого висновку прийшла Велика палата Верховного суду під час розгляду справи №464 / 3790/16ц.

Відзначається, що справа стосувалась спору через валютну заборгованість фізичних осіб у розмірі 75 тисяч доларів. під розписку. Проте він не зміг повернути кошти та звіернувся до суду.

Популярні новини зараз

Сертифікат або 350 гривень за тест: що відбувається на залізничних вокзалах та як потрапити у потяг

Вакциновані і хитрі українці почали заробляти на невакцинованих

Євген Комаровський жорстко "пропісочив" невакцинованих українців: "Для багатьох ця осінь стане останньою"

У Києві воскресили "Москвич" з 90-х: таких було всього 700 на весь світ

Показати ще

"Конвертація суми позики в іноземній валюті для визначення розміру відсотків на рівні облікової ставки НБУ в національну валюту України - гривню буде суперечити частинами першоюї, третьою статті 1049 ЦК України щодо обов'язку позичальника", - йдеться в постанові Верховного суду.

Крім того у документів міститься і правоове роз'яснення судам нижчої інстанції, які дозволять виносити рішення у справах валютних виплат.

"Суд має право прийняти рішення про стягнення грошової суми в іноземній валюті. З огляду на положення частини першої статті 1046 ЦК України, а також частини першої статті 1049 ЦК України належним виконанням зобов'язання з боку позичальника є повернення суми коштів у строки, в розмірі та саме в тій валюті, яка визначена договором позики, а не у всіх випадках і безумовно в національній валюті", - наголошується в документі, що його.

У свою чергу юристи позитивно сприйняли нове роз'яснення від Верховного суду. За їх словами рішення суду цілком зрозуміле та справедливе, адже якщо особа взяла у борг кошти у певній валюті повинна віддавати у ній же.

"Все логічно: в якій валюті оформлявся позику, в тій же і повинен виплачуватися разом з усіма відсотками та пенею. Люди не повинні втрачати ні копійки, ні цента на перерахунках боргових зобов'язань в гривню. Шкода, що ця трактування не з'явилася раніше, і українці довгі роки втрачали гроші на курсовій різниці. Оскільки попередній склад Верховного суду дотримувався іншої думки - наполягав на конвертації нарахованої пені в нацвалюту", - зазначив Ростислав Кравець.

Нагадаємо, киян грабують через електронні квитки.

Як повідомляв "Знай.ua", мільйони українців втратили субсидії.

Також "Знай.ua" писав, що "Ощадбанк" здере з українців додаткові гроші за комуналку.

Пік виплати боргів України припадає на наступні два роки