В Україні скоро почнеться весняна кампанія призову на строкову службу. Стартує вона з 1 квітня і військкоматам чекає важка робота. Про це повідомляє Politeka.

Відомо, що в минулому році військкоматам не вдалося виконати план весняного призову на військову службу. При цьому восени змогли впоратися і виконати план у повному обсязі. Однак і навесні чекає чимало роботи.

Існує два способи покарання за ухилення від призову на службу. Перший – адміністративний, а другий – кримінальний. Дані заходи передбачені законодавством.

За неявку передбачено штрафи у розмірі від 89 до 255 гривень, а кримінальна відповідальність – строком від 2 до 5 років, хоча зазвичай суди дають "умовно".

Популярні новини зараз

Біль, температура і слабкість: доктор Комаровський розповів, як уберегти дітей від теплового удару

Анна Богдан заговорила про зради після фіналу "Холостяка": "Ніколи не пробачу"

Дружина Віктора Павліка вперше вийшла в світ з сином: "Найстрашніший момент"

"Більше нічого показати": "Холостяк" Заливако розсунув ноги біля Анни Богдан

Показати ще

Київська міська державна адміністрація оприлюднила розпорядження із закликом до поліції забезпечити сприяння військовим комісаріатам у пошуку призовників, що ухиляються.

Наголошується, що військкоматам дійсно потрібно сприяння. Так, військовий комісар Києва пояснив, що в столиці від служби ухиляються майже 30 тисяч осіб, а 80% призовників просто ігнорують виклики у військкомати. В комісаріатах обурені тим, що за неявку встановлено надто низькі штрафи.

У той же час, керівництво комісаріатів отримало план по призову юнаків, і його потрібно виконати під страхом звільнення.

При цьому юнаків призовного віку планують затримувати в готелях, нічних клубах і гуртожитках. Відзначається, що простіше працювати в селах, адже сільради можуть вказати, хто де живе або може ховатися. У військових комісаріатах підкреслюють, що методи їх роботи законні.

Нагадаємо, український герой став серцем Донбасу - "під нами горіла земля, хотілося кричати".

Як повідомляв Знай. ua, Порошенко відреагував на смерть свого підопічного. Петро Порошенко висловив співчуття з-за загадкової смерті співробітника Адміністрації президента.

Знай. ua писав, що Путін вимагає від України неможливого. Росія зажадала від України дотримання договору, який сама ж і порушила.