Напевне кожен отримував СМС-повідомлення нібито з банку або інших закладів, у якиз просили пройти авторизацію, вказати якість особисті дані чи передзвонити. Насправді - це справа рук аферистів. Спеціалісти розповіли, які повідомлення небезпечні та як діяти в разі їх отримання.

Як захистити телефон від шахраїв

Аферисти можуть дістатися до вашої сім-карти, до якої привязана наприкла банківська картка. Найкраще - це привязати до свого паспорта сім-карту і її крім вас ніхто не зможе отримати.

Якщо цього не зробити, шахраї можуть заволодіти вашим номером та дістатися до банківських карт або відкрити кредити.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще

Що робити, якщо ви стали жертфою аферистів

  • Напишіть заяву в поліцію – у вільній формі опишіть, що стали жертвою шахрайських дій. Обов'язково проконтролюйте, щоб його зареєстрували (вам повинні видати спеціальний талон з реєстраційним номером).
  • Через кілька днів поцікавтеся в поліції долею своєї заяви. Запитаєте, відкрито кримінальну виробництво. Коли отримаєте позитивну відповідь, дізнайтеся, який слідчий веде справу. Зустріньтеся з ним і обов'язково попросіть видати вам на руки документ про те, що кримінальне провадження за статтею за шахрайство внесено в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань.

  • Якщо у поліції не видають такий документ, звертайтеся з письмовою скаргою в прокуратуру. Спробуйте зателефонувати на гарячу лінію нацполиции (0-800-50-02-02).
  • Обов'язково зберігайте копії всіх своїх заяв. Вони знадобляться, якщо доведеться звертатися до суду.
  • Якщо з вашого банківського рахунку вкрадені гроші – малоймовірно, що вам їх повернуть. Принаймні, на сьогодні ситуація виглядає саме так.
  • Якщо від вашого імені відкриті кредити, звертайтеся до адвоката. Вам доведеться в судовому порядку визнавати ці кредитні договори недійсними. І тут без допомоги юриста не обійтися. В іншому випадку ризикуєте в майбутньому зіткнутися з колекторами. А це загрожує серйозними проблемами.

Нагадаємо, українцям підказали, як не натрапити на підробку в аптеці.

Як повідомляв портал Знай.ua, громадян попередили про шахрайство на ринку праці в Україні.

Також Знай.ua писав про те, що ПриватБанк почав масово блокувати рахунки українців.