Православною церквою у цей день вшановується пам'ять святого Йосифа, Піснописця. Інші назви свята: «День Осипа», «Йосип», «Зосима», «Вільхові оглядини». Пісносвіцем день прозвали тому, що з 17 квітня подає голос цвіркун і починаються журавлині пісні. Журавлів завжди любили за красу і вважали справжніми провісниками весни. Люди виходили з дому, щоб поклонитися прекрасним птахам, яких вважали борцями зі злом і захисниками від нечисті. 

Йосип народився на Сицилії, а в молодому віці пішов у Солнуський монастир. Тут він став сильним аскетом. За своє життя він не раз потрапляв у в'язницю. Такий був наказ імператорів Візантії, які боролися з християнством. У Йосипа був справжній поетичний талант. Він склав безліч богослужбових співів Богоматері, апостолу Варфоломію, святим угодникам. Все своє довге життя він вів богоугодний спосіб життя.

Чого не можна робити 17 квітня

Існує повір'я, що курликання журавлів – це голос душ предків. Якщо вони кричать сумно, значить предкам неспокійно. Вбивати журавля або хоча б намагатися це зробити не можна, інакше це один з дуже важких гріхів. Людина, яка зробить його, буде пропащою і скоро помре.

Популярні новини зараз

Холостяк Макс гарно попрощався з Дашею – "Вона була незабутня..."

Саакашвілі сказав, хто врятує українську економіку. Але їх будуть кошмарити

На Львівщину йде велика вода, може затопити - синоптики б'ють тривогу

"Був ранок після фіналу": покинута Максом Дана розповіла, як образила обраницю холостяка Дашу

Показати ще

Народні прикмети на 17 квітня

Приказки та прикмети:

  • Якщо на ранковій зорі небо жовтувато-рожеве, то погода найближчими днями буде теплою і ясною.
  • Дме північний вітер, значить, скоро підуть дощі.
  • Якщо на вільсі багато «сережок», значить буде хороший врожай вівса.
  • Достаток на вільсі шишок гарантує урожай ячменю.
  • Якщо на вільсі листя з'явилися раніше, ніж на березі, то літо буде багато злив.
  • Кінь хропе і закидає голову – до швидкої негоди.
  • Цвіркун заспівав – прийшла пора відкривати орний сезон.
  • Народжені 17 квітня відрізняються красою. Носити їм слід рубін. 

Нагадаємо, раніше наголошувалося, що синоптики налякали українців несподіваним прогнозом. Вони заявили про те, що в квітні жителів нашої країни чекає приємна і тепла погода, але все кардинально зміниться з приходом останнього місяця весни.

Як повідомляв портал "Знай.uа": відомо, що піст на Страсному тижні найсуворіший. У той же час існують деякі правила, які стосуються не тільки їжі, але також і внутрішнього стану людини.

Також "Знай.uа" писав, що Великий піст завершується святкуванням Великодня – одного з найулюбленіших свят християн. Українцям розповіли, скільки вихідних вони отримають в цьому році.