В церковному календарі це день вшанування пам'яті мученика Феодула Солунського (Фессалонікійського), читця і преподобної Феодори Солунської. Інші назви свята: «Федул», «Федул Теплий», «Федора», «Федора Анемона». Вітреником день прозвали у зв'язку з теплим весняним вітром, який з 18 квітня посилюється і дме постійно.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСьогодні потрібно обов'язково широко розкрити всі вікна і добре провітрити будинок. Так можна вберегти дім від нечистої сили і переполохів. Переполохами раніше вважали живих істот, які проникають у людину уві сні, роблять з неї біснувату або порчену.
Також потрібно запалити сірника або лучину, опустити в миску з водою, з нею потрібно піти туди, де ви злякалися і сказати: «Переполох, щоб ти здох. Більше не лякай, тіло раба Божого (ім'я) покидай». Потім воду дають хворому випити. Можна просто привести хворого до водойми, сказати ті слова і три рази обполоснути йому обличчя водою.
Жінкам потрібно у цей день випрати рушники, вивісити їх на вітер, він їх висушить і зарядить своєю силою. Потім цим рушником повинні втертися всі члени сім'ї, тоді вони будуть здоровими і щасливими.
Народні прикмети на 18 квітня
Поганою прикметою вважається, якщо влетить у вікно птах – це до руйнувань і бід, птах – вісник, якого прислав злий вітер. Птицю обов'язково потрібно зловити, 9 разів прочитати «Отче наш», а потім відпустити зі словами: «Що принесла, назад забери». Якщо вона вилетіла, будинок слід окропити святою водою, вимити підлогу водою з відваром чортополоху.
Щоб здобути багатство потрібно на заході сонця вийти на перехрестя доріг, покласти під ноги монетку. Потім простягають до неба руки і кажуть: «Встану на дорозі, на землі мої корені-ноги, тягнуся до сонця, по гілках-рук променями харчуюся. Вітер, прилітай, мене-дерево колихай, щоб скарб мій ріс, був великий приріст». Потім потрібно трохи почекати, поки вітер обдует. Монетку закопують дуже глибоко.
Нагадаємо, раніше наголошувалося, що синоптики налякали українців несподіваним прогнозом. Вони заявили про те, що в квітні жителів нашої країни чекає приємна і тепла погода, але все кардинально зміниться з приходом останнього місяця весни.
Як повідомляв портал "Знай.uа": відомо, що піст на Страсному тижні найсуворіший. У той же час існують деякі правила, які стосуються не тільки їжі, але також і внутрішнього стану людини.
Також "Знай.uа" писав, що Великий піст завершується святкуванням Великодня – одного з найулюбленіших свят християн. Українцям розповіли, скільки вихідних вони отримають в цьому році.