З 1 травня набув чинності закон "Про житлово-комунальні послуги", яким передбачено ряд малоприємних для українців ноу-хау.

комуналка
комуналка

Як виявилося, вищевказаним законом українців обмежили в праві відмовитися від послуг центрального опалення та гарячого водопостачання. Замінити комунальний сервіс на окремий котел або бойлер в окремо взятій квартирі можна буде лише в тому разі, якщо не менше половини мешканців вже відрізали свої апартаменти від загальної труби.

Платіжки за комуналку
Платіжки за комуналку

Популярні новини зараз
Дружина зірки "Чорне кохання" Бурака Озчівіта Фахріє Евджен пішла з дому після його візиту до путіна: "Дайте нам спокій" Ціни на цукор та сіль в Україні знову підіймаються вгору: у скільки обійдуться необхідні продукти серпні Сергію Жукову та гурту "Руки вверх" заборонили в'їзд до європейської країни за підтримку путіна: "Все наше без розбору" Андрій Рибак із "Холостячки" поставив "крапку" у відносинах з нареченою: "Скільки можна"
Показати ще

Такі норми містить проект порядку відключення від централізованого опалення та подачі гарячої води. Зокрема, він передбачає право власника квартири відмовитися від зазначених комунальних послуг лише в тому випадку, якщо до моменту запуску закону не менше половини власників житла і нежитлових приміщень вже відмовилися від них.

комуналка
комуналка

Але навіть якщо така умова дотримується, мешканцю, який бажає перейти на автономне опалення та нагрівання води, доведеться пройти непросту процедуру.

Заявки на відключення буде збирати влада на місцях. Останні ж повинні будуть розмістити на офіційному сайті повний перелік будинків, в яких вже відключені від централізованих послуг половина і більше квартир. У заяві людині потрібно буде виписати причини відключення, а також вказати альтернативи, якими той має намір замінити комунальну послугу.

У відповідь комісія повинна буде дати рекомендації, як саме можна технічно реалізувати відключення, а також порадити, де і в якому обсязі збирати техумови для підготовки проектної документації. Всі витрати по розробці останньої, ляжуть на плечі ініціатора відключення. А саму процедуру повинні провести в термін до 1 жовтня і за умови, що вона не перешкодить подальшому постачання інших квартир загальноміським опаленням і гарячою водою.

Нагадаємо, у середу, 1 травня, в Україні набув чинності закон "Про житлово-комунальні послуги", який передбачає нарахування пені за несвоєчасну оплату послуг у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення.

Як повідомляв раніше Знай.ua, середня зарплата працівника підприємств, установ та організацій в Україні 2019 року становить 10237 гривень.

Також Знай.ua писав про те, що з 1 травня набуває чинності закон "Про житлово-комунальні послуги".