Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що вихідний день з 9 травня буде доцільним перенести на 8 травня - День пам'яті та примирення. Про це він заявив у середу, 8 травня.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Може залишатися два свята: 8 Травня як День пам'яті та примирення, коли ми разом із всією Європою в європейських традиціях вшановуємо всіх учасників цієї війни, а 9 травня має залишатися Днем перемоги над нацизмом. Але я вважаю вкрай важливим, щоб статус вихідного дня було перенесено саме на 8 травня, для того щоб ми поступово відмовилися від радянських традицій святкування закінчення Другої світової війни, тому що ми прекрасно розуміємо, що ці радянські традиції сьогодні використовує Росія для дестабілізації ситуації в країні", - пояснив В'ятрович.
Також він зазначив, що вихідний день 9 травня став приводом для проведення різних політичних провокацій і маніпуляцій, які "не мають нічого спільного із вшануванням загиблих учасників цієї війни, з повагою до живих учасників цієї війни".
"Я переконаний, що ніякої зневаги до живих ветеранів війни не буде в тому, що буде перенесено цей вихідний день, навпаки - мені здається, що такою зневагою для них є різного роду політичні шабаші, свідками яких вони є кожного 9 травня в країні", - заявив В'ятрович.
Крім того, на його переконання, військові паради повинні проходити тільки в один день - День Незалежності України.
Як повідомляв портал Знай.uа, Володимир Зеленський в День пам'яті і примирення зустрівся з двома ветеранами Другої світової війни – капітаном морської піхоти ВМФ СРСР Іваном Залужним та зв'язкової УПА Параскевою Зеленчук-Потяк.
Також портал Знай.uа писав, що День пам'яті і примирення – це відносно нове свято, яке в Україні почали відзначати лише з 2015 року. Це свято заснували на честь всіх людей, які стали жертвами Другої світової війни.