У квітні поточного року у порівнянні з квітнем 2018 року ціни на медичні препарати в українських аптеках зросли в середньому на 19,4%,

Такі дані наводить профільне видання apteka.ua.

За даними джерела, медичні вироби за рік подорожчали на 23,6%, косметика - на 11,1%.

Вартість дієтичних добавок також зросла. За рік ці популярні засоби подорожчали на 24,2%.

ліки

Також нагадується, що у 2018 році у порівнянні з 2017-м вартість лікарських засобів підвищилася на 19,5%.

Йдеться про динаміку середньозваженої вартості 1 упаковки різних категорій товарів "аптечного кошика".

гроші

Також варто нагадати, що київські аптеки істотно завищують вартість дитячих антибіотиків.

Загалом, за даними журналістського розслідування, українські аптеки свідомо завищують ціни на лікарські препарати, особливо у вихідні дні, - пише УНН.

Крім того, аптеки часто зловживають ситуацією, коли наприклад, розпалюються різні епідемії та спалахи небезпечних захворювань, а українці стають заручниками ситуації і змушені віддавати останнє за ліки.

медпрепарати

У Верховній Раді, своєю чергою, заявили, що ціни на ліки для українців завищені ще й через монополізацію ринку з боку мережевих аптек.

З метою змінити ситуацію, у парламент був внесений законопроект №8591-д. Він передбачає значні обмеження для мережевого аптечного бізнесу, прозорість конкуренції і, як наслідок, зниження цін на ліки.

лікарі

Однак, за словами нардепа Ірини Сисоєнко, ухвалення цього законопроекту сьогодні блокується деякими народними депутатами.

Нагадаємо, Супрун пригрозила аптекам штрафами, і ось за що.

Як повідомляв раніше Знай.ua, відома своїми порадами блогероміністр Уляна Супрун знову взялася за своє і розповілаукраїнцям про "непотрібність" швидкої допомоги. Так, за її словами, у більшості випадків громадяни України викликають "швидку" тоді, коли вона не потрібна.

Також портал Знай.ua писав, що Уляна Супрун дала кілька порад, щодо "шашличного" відпочинку.