Сьогодні багато українців живуть не за місцем реєстрації. Однак це не є перешкодою взяти участь у виборах чи отримати медичні послуги. Що ще можна дозволити собі без прописки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це пише "Контракти.ua".
Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!
Як діяти, якщо у вас вимагають реєстрацію, коли ви хочете отримати послуги?
Кореспондентка Алла Чиж попрямувала в поліклініку. Раніше в медустановах не можна було обслуговуватися без "прописки". Але після впровадження медичної реформи ситуація змінилася. Підписати декларацію з лікарем можна і без реєстрації в районі, де знаходиться лікарня.
Після цього з'ясовуємо, чи можна оформити дитину в дитячий садок без прописки. Чиж Алла подзвонила в комунальний садок у Печерському районі. Вільних місць у закладі не виявилося: щоб оформити дитину в дитячий сад, в чергу потрібно вставати ще під час вагітності. Але на тему прописки там пояснили: район реєстрації значення не має, зате має місто. Так, у Києві у киян більше шансів, ніж у приїжджих.
А от щоб відправити дитину до школи, вже потрібно документальне свідчення, що ви проживаєте в потрібному районі або навіть мікрорайоні! Якщо ви знімаєте житло, підійде і договір оренди. Але можна і домовитися з власником житла про реєстрацію. Основою в цьому випадку буде той же договір оренди. Після закінчення його дії власник може спокійно скасувати "прописку" орендаря.
У цілому реєстрація місця проживання дає право лише на користування приміщенням. А от права власності громадянин не має.
Нагадаємо, українцям пояснили, чи відбиратимуть житло за борги по комуналці.
Як повідомляв портал Знай.ua, в українців почали відбирати будинки та земельні ділянки за борги по аліментах.
Також Знай.ua писав про те, що економісти розповіли, куди українці дівають найбільшу частину свого бюджету.