Після успіху серіалу "Чорнобиль" від американської компанії HBO до катастрофи на ЧАЕС значно збільшився інтерес всього світу. Однак інформацію про подію намагалися приховати. Через 5 років після аварії не можна було точної оцінити масштаби трагедії.

Про це для видання Washington Post пише публіцистка Енн Еплбаум, яка в 1991 році побувала в Чорнобилі.

Читай Знай.uа оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

"Всі, хто дивилися п'ятисерійний серіал "Чорнобиль" від HBO або читали книгу Сергія Плохія "Чорнобиль: історія ядерної катастрофи", знають, що були й більші проблеми. Шар за шаром брехня та обман огортали катастрофу з самого початку. Спочатку керівництво реактора, а потім – Радянського Союзу намагалися приховати вибух. Потім вони намагалися приховати людські помилки, які призвели до катастрофи. Саме тому точні виміри не можливо було провести, оцінки не були завершені, про жертв не поінформували", - пише Еплбаум.

Популярні новини зараз
"Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Чорнобиль став один із тих речей, які мали величезний вплив на людей, зокрема на українську націю. Так, катастрофа на ЧАЕС породила недовіру до радянського режиму й стала одним з ключових факторів становлення української боротьби за незалежність.

Вибух реактора у Чорнобилі також змусив останнього генерального секретаря СРСР Михайла Горбачова запустити так звану "гласність". Він думав, що, якщо радянські інститути почнуть говорити правду, повторення Чорнобиля можна буде уникнути, а СРСР вистоїть. Але замість цього радянська імперія теж розвалилася.

кадр з фільму "Чорнобиль"
кадр з фільму "Чорнобиль"

"Субкультура шанувальників Чорнобиля процвітає онлайн. Але це не дивно, тому що ми живемо в часи, коли уроки, вивчені в Чорнобилі, стали забутими. Всередині Росії повернулася культура офіційної брехні. Були заклики заборонити серіал HBO через зображення некомпетентності Радянського Союзу, його брехливість і продажність. Якимось чином все це ображає сучасну Росію і пам'ять про радянської імперії", - йдеться в статті.

Нагадаємо, головний герой стрічки "Чорнобиль" від HBO присадив невдоволених росіян: Радянського Союзу вже давно немає.

Як повідомляв Знай.uа, зону відчуження показали в романтичному підтексті: Чорнобиль таким ще не бачили, яскраві фото.

Також Знай.uа писав, серіал "Чорнобиль" від НВО: як виглядали реальні ліквідатори.