Верховна Рада 25 квітня ухвалила Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". За його прийняття проголосували 278 народних депутатів. 16 липня закон вступив в силу.

Читай Знай.ua в оновленому чаті Viber! Приєднуйтесь!

Цим законом, зокрема, передбачено створення Національної комісії зі стандартів державної мови та запровадження посади уповноваженого із захисту державної мови.

Нацкомісія буде стверджувати вимоги до рівнів володіння державною мовою для отримання громадянства України, проводити відповідні іспити, і за їх результатами буде видавати сертифікати.

Популярні новини зараз
Весь цей час ми помилялися: як правильно готувати гречку, щоб вона не втратила смаку і не розварилася Камалія показала чоловіка, котрий зіграв важливу роль у її житті і це не Захур: "Не гідний" Власників генераторів почнуть штрафувати через законодавство: суми сягають 500 тисяч гривень Солодкі рогалики до чаю за лічені хвилини: ідеальний рецепт, коли обмаль часу на приготування
Показати ще

Також передбачені штрафи за невиконання вимог закону.

згідно з законом, володіти державною мовою і застосовувати його при виконанні службових обов'язків зобов'язані Президент, Голова Верховної Ради та його заступники, Прем'єр-міністр, всі члени уряду, керівники державних установ, підприємств та відомств, державні службовці і чиновники всіх рангів.

Крім того, також в Україні будуть діяти беспатные курси української для дорослих, які бажають вивчити або усовершенсвовать мову.

У той же час передбачається, що володіння українською стане обов'язковою для осіб, які мають намір отримати громадянство України. Для цього необхідно буде здати іспит на рівень володіння державною мовою.

Дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування і здійснення релігійних обрядів.

Згідно з законом, через 30 місяців всеукраїнські друковані ЗМІ, а через п'ять років і місцева преса повинна мати українську версію.

Закон не передбачає кримінальної відповідальності за його порушення. Однак порушення прав громадян на отримання послуг українською мовою в держустановах і визначених законом публічних сферах буде каратися штрафами. Максимальна сума штрафу складе 11 900 тис. грн. Ці норми почнуть діяти через три роки.

Нагадаємо, 12-річна школярка разом зі своєю мамою звернулась до суду через новий Український правопис. На думку школярки, ця версія досить кумедна і вона не бажає її вчити.

Як повідомляв портал Знай.ua, президент України Володимир Зеленський хоче змінити резонансний закон про мову.

Також Знай.ua писав про те, що стало відомо, чому провалили ЗНО тисячі школярів.