У 2019 році 1 вересня випадає на неділю. Цей день вже не за горами. І тим, хто ще не встиг підготуватися до школи, варто поквапитися. Але коли ж пролунає перший дзвоник у школах України: в неділю чи понеділок? Дізнайтеся також про нововведення. Читайте про те, що змінилося у цьому навчальному році.

Україна: коли буде перший дзвінок?

Адміністрація кожної школи має повне право вирішувати питання, що стосується проведення першого дзвінка. Шкільні установи можуть проводити День знань у неділю, 1-го числа. Свято школярів може бути також перенесене адміністрацією школи на понеділок, 2 вересня.

Деякі школи уже прийняли рішення відзначати свято першого дзвоника традиційною лінійкою 1 вересня. Шкільні заняття у цей день більшість шкіл скасували, прийнявши рішення почати уроки із 2-го числа.

Перший дзвінок 2019

Адміністрація інших шкільних установ прийняла рішення провести перший дзвінок у понеділок, 2 вересня. І вже у другий день осені, після урочистого заходу, почати перший навчальний день.

Популярні новини зараз
Після підвищення тарифів на світло українцям зробили термінове нагадування: залишився день 27 уколів у губи, все тіло в тату і навіть талія 35 см: групка людей вирішила зробити себе красивішими, але прогадали Гороскоп на червень-2023 для всіх знаків Зодіаку: неприємності у Риб, помста для Стрільців та радісна подія Тельців Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня
Показати ще

Таким чином, дату проведення Дня знань необхідно уточнювати в кожному окремо взятому випадку. Але, крім з'ясування цього питання, батькам доведеться також дізнатися усе про нововведення у школах України в цьому році.

Яке головне нововведення 2019?

Цього року учні зможуть ходити до школи у комфортному для себе одязі. Новообраний президент Володимир Зеленський скасував носіння шкільної форми в обов'язковому порядку. Тепер діти можуть одягатися до школи за принципом: хто у що побажає.

Визнання Володимиром Зеленським недійсним указ Леоніда Кучми про носіння шкільної форми від 1996 року викликало розбіжності серед батьків. Одні підтримали таке рішення, висловлюючись у соцмережах «за», бо таким чином багато сімей можуть заощадити на дорогому шкільному одязі.

Перший дзвоник 2019

Однак інші вважають, що тоді діти, батьки яких багатші, будуть одягатися дорожче й краще. І це буде виділяти їх матеріально. Крім цього, деякі батьки впевнені, що шкільна форма дисциплінує, робить дитину справжнім учнем, акуратним, підтягнутим і охайним.

Дехто із батьків висловлює своє обурення із приводу скасування шкільної форми, вважаючи, що діти можуть почати ходити до школи й зовсім у трусах або купальниках. Інші висловлюють подяку, що діти нарешті будуть звільнені від незручної синтетики. А треті узагалі вважають, що шкільну форму вже давно було скасовано. І пишуть у соцмережах про те, що президенту варто краще скасувати новий правопис української мови.

Незважаючи на всі розбіжності й різні думки українців, на сайті адміністрації президента Володимира Зеленського визнано недійсним указ Леоніда Кучми №417 від 12 червня 1996 року. Усе почалося ще в квітні цього року, коли 15-го числа на сайті електропетіцій батьки дітей, які навчаються у середніх школах країни, ініціювали збір підписів про скасування обов'язкового носіння шкільної форми для учнів.

Незважаючи на те, що петиція набрала трохи більше шести тисяч із двадцяти п'яти необхідних, Володимир Олександрович усе ж таки прийняв рішення скасувати нормативний акт про обов'язкове носіння шкільної форми. І з 19 червня 2019 року законопроект «Про шкільну форму для учнів середніх навчальних закладів», підписаний Леонідом Кучмою, утратив чинність.

Не станемо сперечатися про необхідність прийняття такого рішення, адже вибір уже зроблено на користь скасування носіння шкільної форми. Деякі батьки вважали обов'язкове носіння в школу форми дискримінаційним.

Перший дзвоник 2019

Спочатку було розраховано, що діти будуть забезпечуватися недорогою шкільною формою. Але у кінцевому підсумку вийшло так, що її придбання було занадто витратним для батьків. А соціально незахищені верстви населення так і змогли отримувати форму безкоштовно. Тепер дорога шкільна форма не відзначатиметься на бюджеті сімей із дітьми шкільного віку.

Список: які зміни характерні для навчальних закладів?

Пропонуємо список ряду змін для педагогів і школярів у 2019 році:

  • Якщо у вашої дитини немає усіх обов'язкових щеплень, її не допустять до школи або дитсадка. Таке рішення затвердило Міністерство охорони здоров'я у 2019 році. Для тих батьків, які через свої життєві позиції принципово відмовляються робити чаду щеплення, необхідно буде написати заяву на дистанційне навчання або ж отримання знань відповідно до індивідуального графіка. Так що вакцинація для навчання в школах тепер обов'язкова: без щеплень дитину до занять, у тому числі в дитсадку, не допустять.
  • У всіх столичних школах України до кінця цього та наступного навчального року буде впроваджено шкільний обід по-новому. Для учнів середніх шкіл - організовано шведський стіл. Діти зможуть вибирати собі страви за перевагами із запропонованого мультипрофільного меню. На ціноутворенні шкільних обідів таке нововведення не відобразиться.
  • Для проїзду в метро, тролейбусі або будь-якому іншому громадському транспорті учні зможуть оформити електронний учнівський квиток. Перевагою такого нововведення є можливість відстеження батьками їх місцезнаходження у місті. Така перевага можлива завдяки спеціальній програмі.
  • Для дітей молодших класів, яким доведеться повертатися додому зі школи в темну пору, ввели обов'язкове носіння безкоштовних світловідбивних жилетів.
  • Педагоги тепер не повинні оголошувати оціночний бал дитини вголос. Учитель, звичайно ж, зможе оцінити відповідь школяра, але публічно, при всіх дітях, повинен робити це тільки словесно. Сам бал ставиться тільки в журнал, в щоденник - на перерві або після уроків, а при всіх не оголошується.
  • Учні, які пропустили навчання через хворобу, зможуть навчатися за спецучбовим планом, який буде розроблено педагогом.
  • Дефіцит профільних педагогів зможуть вирішувати гуртки або ін. організації, які замість нього зможуть проводити уроки.
  • З інших нововведень - скасування дошок пошани. Тепер кращі учні не зможуть споглядати свої фотографії на стенді. Вважається, що всі школярі різні, і їхні здібності теж. Хтось сильний у математиці або фізиці. Іншим дітям із легкістю дається література, живопис або фізкультура.
  • Обов'язкове нововведення для всіх шкіл, незалежно від спеціалізації навчального закладу або ухилу навчання, - прийом дітей на навчання без тестів і співбесід.

Перший дзвоник 2019

Незважаючи на скасування шкільної форми, взуття, спортивний одяг, шкільний ранець, вишиванку та інший одяг для носіння у школі все ж таки необхідно придбати. Знадобляться також зошити, обкладинки та канцелярські товари.

Згідно із середніми цінами інтернет-магазинів, із мінімальним гардеробом школяра можна вкластися у суму в розмірі 3-4 тис. грн. Рюкзак і канцтовари у цій сумі складають приблизно половину. Що ж, можливо комусь вдасться трохи заощадити - рюкзак і деякі речі використати із минулого року.

Отож, літо і канікули практично позаду. І попереду чекає шкільне життя. Бажаємо вашим дітям хороших знань і посидючості за партами. Батькам - терпіння, сил і завзяття у наданні допомоги дітям. Учителям - гарного настрою, бадьорості й позитиву на весь навчальний 2019 рік.

Із Днем знань! Нехай на перервах звучить дзвінкий дитячий сміх! А під час уроків у класах діти отримують гідні бали в журналах. Нових відкриттів! Цікавих подій! Значущих результатів!

Фото

Перший дзвоник 2019

Перший дзвоник 2019

Перший дзвоник 2019

Відео